DİYARBAKIR HABERLERİ

TTB’den Olaylarla İlgili Haberlere Eleştiri

IHA
28.07.2015 - 15:49Son Güncelleme :

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

IHA

TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp, Cizre Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesine uzun namlulu silahlarla saldırı haberlerini eleştirerek, “Olaylar abartılarak kamuoyu yanıltılıyor” dedi.
TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp, Şırnak’ın Cizre ilçesinde bulunan Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi’ne kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldığı haberleri üzerine bölge tabip odalarına adına yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, haberlerde belirtildiği gibi uzun namlulu silahlarla ateş açılma olayının olmadığı, toplumsal olaylarda yaşamını yitiren vatandaşın cenazesini almaya gelenler ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandığı belirtildi. Basına ve sosyal medyaya yansıyan olayın abartılarak servis edildiğine dikkat çeken Gökalp, “Şırnak Tabip Odası Yönetim kurulumuzdan aldığımız bilgiler doğrultusunda 27 Temmuz 2015 tarihinde herhangi bir saldırı yaşanmamıştır. Olan saldırı veya olayın iddia edilen boyut ve mahiyette olmadığıdır. Bahse konu olay 26 Temmuz 2015 tarihinde Devlet Hastanesine Cizre ilçesinde son günlerde gelişen toplumsal olaylarda yaşamını yitiren sivillerden birinin cenazesinin alınması esnasında cenaze sahipleri kimi güvenlik görevlileri arasında arbede yaşanmıştır” dedi.
“SAĞLIK ORTAMI ZARAR GÖRÜYOR”
Bölge sağlık ortamının bu tür haberler yüzünden zarar gördüğü anlatan Gökalp, şunları kaydetti:
“Bu olayın abartılarak sanal medyada bazı kurum ve kuruluşlarca servis edilmesi bilinmelidir ki, sadece bölge illerinin koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin sunumunda ki dezavantajlı konumunun daha da ağırlaşmasına hizmet etmektedir. Bu kurum ve kuruluşları daha etik-sorumluca habercilik-yayın yapmaya ve toplumun doğru haber alma hakkını bu tür yanlış haberlerle engellememeye davet ediyorum. TTB ve Bölge Odalarının çalışmalarına gönül veren aktivistler olarak her zaman temel yaşam hakkını, sağlık hakkını, barışı, kardeşliği, eşitliği, ileri düzeyde bir demokrasiyi, toplumun huzurunu savunduk, bundan sonra da savunmaya devam edeceğiz ve bunun çabasını vereceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden TTB’den Olaylarla İlgili Haberlere Eleştiri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TTB’den Olaylarla İlgili Haberlere Eleştiri haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:14
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:42
  • Yatsı
   19:07
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı