Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TT Arena'da kombinesiz taraftara şok haber

Türk Telekom Arena’nın açılışını bekleyen taraftarlara şok haber: 15 Ocak’taki açılış şöleni ve Ajax karşılaşması için bilet satılmayacak. Yani stada kombinesiz taraftarlar giremeyecek. Açılış şölenine sadece kombineli taraftarlar ve davetiye sahipleri girebilecek. Ama taraftarlar için bir yol var…

Kazım ATAER / hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

BAŞKANLAR TT ARENA'DA

Galatasaray’ın 12 yıl önce maketle başlayan stadyum hayalinin gerçekleşmesi için artık sadece on gün kaldı. Galatasaraylı taraftarlar yıllardır Türk Telekom Arena’nın yapımını an be an izledi. 2007 yılının Aralık ayında ilk kazma vurulduğundan bugüne kadar Türk Telekom Arena’da maç izlemenin hayalini kurdu.

Kombine alan 19 bin Galatasaray taraftarı, 15 Ocak Cumartesi günü bu heyecanı Türk Telekom Arena’da yaşayacak. Onların yanı sıra davetli 16 bin Galatasaray Kongre üyesi, tüm eski sporcular, devlet protokolüyle birlikte 42 bin kişinin bu coşkuya ortak olması bekleniyor.

Ancak kombinesiz taraftarlar için deyim yerindeyse kara haberi Galatasaray’ın resmi sitesi duyurdu. Açılış şöleni için bilet satılmayacağını belirten açıklamada ‘Gelen davetiye ve bilet talepleri stat kapasitemizin çok üstündedir’ denildi.

IŞIN ÇELEBİ'DEN AÇIKLAMA

Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Işın Çelebi, bilet satışının yapılmamasıyla ilgili ‘Yönetim kurulu olarak emniyet gerekçesiyle bilet satışı yapmama kararı aldık.

Açılışta, kombineli taraftarlarımız, davetliler ve kongre üyeleriyle birlikte 42 bin kişi olacağını tahmin ediyoruz. Hiçbir tesis ilk açıldığında yüzde yüz kapasitede hizmet veremez.’ dedi.

Peki kombinesi olmayan taraftarlar ne yapacak?

Kombinesi olmayan taraftarlar için tek çözüm GS Store’lar. Diğer bir deyişle 200 TL. Kulübün daha önce yaptığı açıklamada, 30 Aralık – 14 Ocak tarihleri arasında İstanbul’daki GS Store’lardan 200 TL ve üzerinde alışveriş yapan taraftarlara açılış maçı biletinin bedava verileceği duyurulmuştu.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat’ta daha önce yaptığı açıklamalarda ‘Stadımızın açılışında taraftarımızla beraber olacağız.’ mesajını vermişti. Ancak, kombinesi, davetiyesi yada 200 TL’si olmayan taraftarlar için bu rüya, hayal oldu…

kataer@hurriyet.com.tr

 

     


Bunları da Beğenebilirsiniz