« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TT Arena için korkutan rapor

Müfettişlerin TT Arena’da belirlediği eksikleri açıklıyoruz. Çatının kapatılmaması, ödemelerin gecikmesi, localarla ilgili sorunlar ve 15 bin kişilik yeni stadın yapılmaması gibi eksikler rapora yansıdı...

Çağrı DEVELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

G.SARAY ile Beşiktaş arasında yaşanan TT Arena krizi sona erdi. Ama sarı kırmızılı yönetim, hala rahat bir nefes alamadı. Alamadı çünkü TT Arena’da yapılan teftişler G.Saray’ı korkutacak boyutta. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde 2 müfettiş akşam mesai saati sonrası G.Saray TT.Arena’ya teftişe gelmiş ve bir rapor düzenlemişti.

Hürriyet o raporun ayrıntılarına ulaştı. Raporun ayrıntılarına geçmeden önce bir noktanın altını çizelim.

- Sadece Arena değil, tüm statlar aynı anda bir teftişten geçirildi. Bu teftiş sonucu hazırlanan raporlar Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne sonuldu.
Her yerde bir eksik var
Şimdi gelelim ayrıntılara.
Müfettişler TT Arena’da 4 başlık altında eksiklik tespit etmiş.

İşte o maddeler:

1-Çatı kapatılmadı

Sözleşmeye göre Galatasaray Kulübü’nün, stadın devrinden sonra çatısını açılır kapanır bir şekilde kapatması gerekiyordu. Sarı kırmızılı kulüp bu yükümlülüğünü yerine getirmedi.

2-Para yatırılmadı

Sarı kırmızılı kulübün Gençlik Spor İl Müdürlüğü hesabına yatırması gereken 2.5 milyon TL’nin ancak 1 milyon TL’lik kısmı yatırıldı, ayrıca bakiye henüz hesaba geçirilmedi.

3-Localar ve VİP

Kulüp, localar ve VIP’de GSGM ve bakanlığa verdiği taahhütleri yerine getirmedi. Gelelim 4. maddeye.. Sarı kırmızılı kulüp buna itiraz ediyor. Ancak müfettişler de raporlarında ısrarlı.

4-Küçük stat  yok

G.Saray Türk Telekom Arena karşılığında 15 bin kişilik stat yapıp bakanlığa devredecekti. Bu stat yapılmadı. Bu rapor şu andan GSGM’de. Nasıl bir karar alınacak şu anda bilinmiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz