Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TSYD'den Fenerbahçe'ye kınama

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Fenerbahçe ile Romanya'nın Vaslui takımları arasında dün akşam yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında Habertürk TV ve gazetesine bağlı yorumcu, yazar, muhabir ve foto muhabirlerinin stada alınmama kararına tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TSYD Genel Merkez Yönetim Kurulu'ndan yapılan yazılı açıklamada, “Maça alınmama kararı, spor basınının emekçilerine karşı yapılmış keyfi bir uygulama yasağı olup, bunun büyük üzüntüsünü yaşıyoruz” denildi.

Açıklamada daha sonra şu ifadelere yer verildi: “Kendilerine verilen görevleri yerine getirmek adına, stat kapısına kadar gelen arkadaşlarımıza, Stat Müdürü Ayhan Bak'ın 'Sizleri içeri almayacağız' açıklaması, kural dışı uygulamadan başka bir şey değildir. Bir Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında, UEFA gözlemcilerinin de gözleri önünde cereyan eden bu keyfiliğin tutanakları hazırlanarak, gerekli işlemler başlatılmıştır. Böyle bir olayın bir daha olmaması dileğimizi yenilerken, şahsi çekişmelerin, çalışanlar üzerinden yaptırım uygulanarak halledilme yoluna gidilmesini, üzüntülerimizle kınadığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz