İZMİR HABERLERİ

TSYD İzmir sporuna ışık tutacak

DHA
12.02.2018 - 14:11Son Güncelleme :
TSYD İzmir sporuna ışık tutacak
DHA

 

İZMİR, (DHA)

TÜRKİYE Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi'nin Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve Yaşar Üniversitesi'nin desteği ile organize ettiği İzmir Spor Tarihi Sempozyumu, 15 Şubat Perşembe günü yapılacak. Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü'nün konferans salonunda saat 09.30'da başlayacak sempozyumda Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden akademisyenler, İzmir'in spor tarihine ilişkin bilimsel çalışmalarınının sunumlarını gerçekleştirecek. TSYD İzmir Şubesi Başkanı Bahri Okumuş, bu alanda ilk olma özelliğini taşıyan sempozyumun kentin spor tarihine ışık tutacağını belirtti. 

İzmirlileri etkinliğe davet eden Okumuş, "8 bin 500 yıllık geçmişle İzmir, modern sporların ilk kez yapılmaya başlandığı şehir olma özelliğini taşıyor. Sempozyum, İzmir'in ön plana çıkmayan bu özelliğini gündeme taşıyacak. Sportif ve kültürel açıdan İzmir'e katkı sağlayacak bir etkinlik olacak" dedi. Sempozyum Düzenleme Kurulu Üyesi, Adnan Menderes Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Günver Güneş ise, "İzmir, modern spor dallarının imparatorluk sınırları içinde doğup geliştiği bir şehir. Sempozyum İzmir'in spor kültürünü bilimsel zeminde ortaya çıkaracak" diye konuştu. 

Halka açık sempozyuma 44 araştırmacı 35 bildiri ile katılacak. 16 farklı üniversiteden bilim insanlarının katılacağı sempozyumda mahalli araştırmacılar da kürsüde çalışmalarını sunacak. 9 oturumdan oluşan bilimsel toplantıda sunulacak bildiriler sempozyum düzenleme kurulu tarafından kitap haline getirilecek. Sempozyumda  Osmanlı döneminde İzmir'de spor, mütareke ve işgal yıllarında İzmir'de spor, cumhuriyet döneminde İzmir'de spor, modern sporlar ve İzmir, eğitim Kurumları ve İzmir'de spor, azınlıklar ve İzmir'de spor, İzmir'in spor alanları, İzmir'in spor kulüpleri ve İzmir'de spora hizmet edenler konu başlıklarında araştırmalar sunulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TSYD İzmir sporuna ışık tutacak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ekim 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:13
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:42
 • Yatsı
  19:58
Sayfa Başı