Ege Haberleri

EGE

  Tsunami gibi

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  20.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.05.2011 - 22:05

  Camiaya “sakin olun” çağrısı yapan Yüksek Divan Kurulu 2. Başkanı Zorlu, “Seviyesiz bir hesaplaşma dönemine girersek, daha kötü günlerin tanığı olacağımız kaçınılmaz” uyarısında bulundu.

  TARİHİNDE ilk kez 2. Lig’e düşen Altay’da yönetim, muhalefet, taraftar üçgeninde fırtınalar koparken, “Sakin olun” çağrısı yapan Yüksek Divan Kurulu 2. Başkanı Kemal Zorlu kulübün durumunu 8.9’luk depremle sarsılan Japonya’ya benzetti. “Depremin şiddetiyle oluşan tsunamiyle yıkıntıya uğrayan Japonya’ya döndük” diyen Zorlu, “Altay’da da patlama tehlikesi bulunan nükleer santraller gibi bir tablo var. Herkesin seviyeyi korumaya özen göstermesi, husumet tohumları ekebilecek söylemlerden kaçınması lazım” dedi.
  AMATÖR KÜME UYARISI
  ? “Seviyesiz bir hesaplaşma dönemine girersek, daha kötü günlerin tanığı olacağımız kaçınılmaz” diyerek Altay’ın amatör kümeye kadar düşebileceğini işaret eden Zorlu, “Sorunlar kısa vadede oluşmadı. Çözümü de kısa vadeli olmayacak. Doğru çıkışı bulmak için çalışma yapacağız. Benim görevim rehber olmaktan öteye geçmez.  Öyle bir yıkım yaşadık ki, ne statüko kaldı ne de başka bir şey” diye konuştu.
  TESİSE SİYAH ÇELENK
  ? Altay’ın Adana’da değil, İzmir’de 0-0 biten Diyarbakır maçıyla düştüğünü belirten Zorlu, “Coşkun Demirbakan’ı 30 yıl önce futbolcu olarak ben getirdim. Kendisini hala çok severim. Ancak teknik adamda inat etmek bize zarar verdi. Bucaspor gelişiyor. Göztepe şaşaalı döndü. KSK 100. yılında dev bir adım atmak niyetinde. Biz de bu çukurdan çabuk çıkmalıyız” dedi. Bu arada Altaylı bir grup taraftar Gaziemir’deki tesisin önüne siyah çelenk bırakıp yönetimi istifaya davet etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı