« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TSSF'de başkanlık seçimi heyecanı

Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şube Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aşkın Cambazoğlu, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) başkanlığı için adaylığını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Cambazoğlu, DTO Bodrum Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, Türk sualtı endüstrisi için hayati öneme sahip TSSF başkanlık seçimlerinin bu yıl 20 Ekim'de yapılacağını hatırlattı.

Uzun yıllardan beri çeşitli kademelerinde görev yaptığı TSSF'de zaman zaman başkan adaylığı yönünde gelen taleplere rağmen bugüne kadar adaylık konusunda girişimi olmadığını belirten Cambazoğlu, “Ancak özellikle son birkaç senedir Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki sualtı sporları camiasının değerli temsilcilerinden gelen yoğun talep doğrultusunda artık federasyonumuzda bir kan değişikliği olması gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Cambazoğlu, her biri alanlarında ayrı bir değer olan ekip arkadaşlarıyla bugüne kadar federasyonun yaptığı güzel çalışmalara artı değer katmak, bayrağı daha da yukarı taşımak amacında olduklarını kaydetti.
Ekip olarak olumlu olumsuz tüm görüşleri dikkate alarak sualtına gönül vermiş herkesi kucaklamak ve bir araya getirmenin ortak hedefleri olduğunu anlatan Cambazoğlu, şöyle konuştu:
“Tarafsız, hür düşünceli, emeğe saygılı, bütün eleştirilere açık, gerek federasyonumuza bağlı sportif branşlardan gerekse profesyonelce ekmek paralarını su altında çalışarak kazananlara kadar herkese faydalı olmak dileğindeyiz. Türk sualtı camiasının sorunlarını ve çözüm yollarını en yakından bilen, aktif çalışan birisi olarak gerek sualtı arkeolojisi gerekse 30 yıla yakın sualtı turizmi tecrübemle, özellikle her biri kendi alanında uzman olan genç ve dinamik ekibimle TSSF başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.”

Basın toplantısına Cambazoğlu'nun çalışma grubu da katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz