SAMSUN HABERLERİ

TSO Ekim Ayı Toplantısı

IHA
21.10.2015 - 18:39Son Güncelleme :

SAMSUN TSO OLAĞAN MECLİS TOPLANTISINI MECLİS ÜYELERİNİN KATILIMIYLA YAPTI.

IHA

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.
Toplantıya CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin ve MHP Samsun Milletvekili Erkan Usta misafir konuşmacı olarak katıldı.
Samsun TSO Ekim ayı olağan meclis toplantısını Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu başkanlığında Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda yaptı.
TEKİN’DEN ‘YERLİ OTOMOBİL’ VE ‘TANK’ ELEŞTİRİSİ
Gündem maddelerine geçilmeden önce söz alan CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, “Son zamanlarda hepimizin heyecanlandıran bir otomobil hayali ortaya atılıyor. Dünyada otomobil anlayışı kendini tamamlamışken veya tamamlamamışsa bile dakikada 3 tane araba üreten firmalarla yarışarak 149 milyar dolar risk edilmeye çalışılıyor. Halbuki bugünkü dünyada herkes peşinden koştuğu veya yakalamak istediği teknoloji elektrikli otomobildir” dedi.
Altay tankını eleştiren Tekin, “Okumuş insanlar dahi bugün Türk tankının var olduğunu zannediyor. Haklılar da çünkü 5-10 yıldır bu Türk tankı konuşuluyor. Halbuki Türk tankı motoru başka yerden, parçaları başka yerden alınan ve ona rağmen metalik alanı bizde yapılan, gururumuzu okşayan ve ismi de ’Altay’ olarak konulan tank, Koç tarafından üretiliyor. 5 tane üretiliyor, o da denemedir. Tanklarımız olursa biz de gurur duyarız. Ama konvansiyonel silah mücadelesi dünyada artık üçüncü plana gelmiştir” ifadelerini kullandı.
USTA: “HÜKÜMET TAAHHÜT ETME MAKAMI DEĞİLDİR”
Hükümetin taahhüt etme makamı olmadığını, yapma makamı olduğunu belirten MHP Samsun Milletvekili Erkan Usta, “1 Kasım’da tekrar bir seçime gidiyoruz. 7 Haziran’dan bugün Türkiye’de ne değişti diye baktığımızda iyiye giden bir şeyin olmadığını ama bazı konularda Türkiye’nin daha da sıkıntılı ve zor durumda olduğunu görüyoruz. İç siyasette özellikle terör anlamında veya AK Parti’nin süreci adı altında yürüttüğü faaliyetlerde ciddi bir aksama ve sıkıntı olduğu ortaya çıktı ve terör faaliyetleri arttı. MHP olarak biz bu çözüm sürecine başından itibaren bu sürecin Türkiye’ye yarar sağlamayacağını, ülkeyi sıkıntıya sokacağını, ülkeyi bölünmeye götüreceğini, terör örgütünü güçlendireceğini hep ifade etmiştik. Ama maalesef MHP haklı çıktı. Toplumun büyük bir kesimi bu sürece destek vermesine rağmen bu sürecin Türkiye’yi iyiye götüremediğini hep birlikte gördük. Hükümet asgari ücret taahhüt ediyor. ‘Seçimi kazanırsam gençlere girişimci desteği vereceğim’ diye muhalefetin de bütün rollerini üstlenen bir hükümet anlayışı bugün görülüyor. Hükümet taahhüt etme makamı değildir, hükümet yapma makamıdır. Taahhüdü iktidarda olmayan siyasetçiler yapar” şeklinde konuştu.
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da kürsüye çıkarak 2 toplantı arasında yürüttükleri faaliyetleri anlattı. Murzioğlu daha sonra Türkiye’de hızlı büyüyen ilk 100 şirket arasına giren Samsun Yurt Savunma Sanayi A.Ş.’ye plaket verdi. Plaketi Genel Müdür Utku Aral aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden TSO Ekim Ayı Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 18 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TSO Ekim Ayı Toplantısı haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:21
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:20
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı