Gündem Haberleri

  TSK'dan Balyoz açıklaması

  AA
  25.09.2012 - 11:34 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Balyoz Planı” davası kararına ilişkin, “Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız” ifadelerine yer verildi.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki açıklamada, kamuoyunda “Balyoz Davası” olarak isimlendirilen davada İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 324 muvazzaf ve emekli TSK personeli hakkında mahkumiyet kararı verildiği hatırlatıldı.

  Açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası, hukuk devleti olmanın erdemliliği ve yüce milletimize karşı olan sorumluluğumuz dikkate alınarak, TSK mensupları hakkında başlatılan soruşturma ve kovuşturmalar yakından takip edilmekle birlikte sabır, metanet, soğukkanlılık ve aklıselimle hareket edilerek yanlış anlaşılmalardan daima kaçınılmıştır. Yıllarca birlikte görev yaptığımız silah arkadaşlarımızın ve değerli ailelerinin yaşadıkları üzüntüyü derinden hissetmekte ve paylaşmaktayız. TSK olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hukukun üstünlüğüne saygının gereği olarak, adil yargılanma ilkesi çerçevesinde, söz konusu yargılamanın hakkaniyete uygun, kesin bir hükümle neticeleneceğine inanmaktayız.”

  AİLE İÇİ BALYOZ

  TSKdan Balyoz açıklaması TSKdan Balyoz açıklaması TSKdan Balyoz açıklaması
  Başbakan'ın örnek verdiği 2 paşa da mâkkum Karardan önce Harbiye, karardan sonra İstiklal Marşı Sanıklardan karar sonrası ilk yorum

  TSKdan Balyoz açıklaması TSKdan Balyoz açıklaması
  Balyoz Davası'nda kim, ne kadar ceza aldı Balyoz sanıklarından biri kaçtı 'Arzumuz haklı bir karar çıkması'

  İşte sayılarla Balyoz davası

  TSKdan Balyoz açıklaması ÖNCE YARGITAY SONRA BİZ

  TSKdan Balyoz açıklaması Balyoz NATO’yu da vurdu

  TSKdan Balyoz açıklaması BALYOZ’UN 'EN'LERİ

  TSKdan Balyoz açıklaması BU SAVUNMA DA KURTARMADI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı