ANKARA HABERLERİ

TSK’daki 30 bin sivil memur silah istiyor

Erdinç ÇELİKKAN
30.05.2017 - 16:03Son Güncelleme :

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda çalışan yaklaşık 30 bin sivil memur, devletten, ‘harçtan muaf’ silah taşıma izni istedi.

Erdinç ÇELİKKAN

Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar Dursun, Doğu ve Güneydoğu’da güvenlik anlamında en zayıf halkanın TSK’da çalışan sivil memurlar olduğunu belirtti. Dursun, “Ancak riskli bölgelerde askerle omuz omuza çalışan sivil memurların silah hakkı yok. Biz devletten sivil memurlara da harçtan muaf silah verilmesini istiyoruz. Yönetmeliğe bununla ilgili bir madde eklenmesi yeterli olacak” dedi. Dursun, açıklamasına şöyle devam etti:

EMNİYET’TE ÇALIŞAN VERGİDEN MUAF

“Kurumlarımızda çalışanlar sivil kıyafetle giriş-çıkış yaptıkları için TSK, Jandarma, Sahil Güvenlik Komutanlığı mensuplarına zarar vermek isteyen terör örgütlerinin üyelerine karşı kendini savunma şansı olmayan tek çalışan grubudur. Emniyet’te çalışan sivil memurlar vergiden muaf silah hakkına sahiptir. Ancak TSK’da aynı görevi yapan sivil memurlar bu hakka sahip değildir. Budur çelişki oluşturmaktadır. Biz bu konuda fırsat eşitliği sağlanmasını istiyoruz. Devlet büyüklerimizden kanayan bu yaraya mevzuatla çare olmalarını bekliyoruz.”

ÇOK CİDDİ TALEP GELİYOR

Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar Dursun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sivil memurlar için de silah müjdesi beklediklerini ifade ederek, “Memurlardan çok ciddi bir talep geliyor. Verilecek iznin TSK bünyesinde sayıları 30 bini bulan tüm sivil memurlar için geçerli olmasını istiyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum öncesinde muhtarlara silah harçlarıyla ilgili müjde vererek, “Diyorlar ki bizi bu harçtan kurtarın. Başbakanımızla bunu değerlendirdik, harcırahı da hükümetimiz karşılıyor” demişti.

Etiketler: Memur

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden TSK’daki 30 bin sivil memur silah istiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mayıs 2017 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TSK’daki 30 bin sivil memur silah istiyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı