İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

TSKB / Uz: Cohn’un istifası Trump’ın piyasalara gönderdiği en sert mesajdır

DHA
07.03.2018 - 13:58Son Güncelleme :
TSKB / Uz: Cohn’un istifası Trump’ın piyasalara gönderdiği en sert mesajdır
DHA

Hilal Sarı / İstanbul, 7 Mart (DHA) – Türkiye Sinai Kalkınma Bankası (TSKB) Ekonomik Araştırmalar Grup Yöneticisi Can Uz, ABD Başkanı Donald Trump’ın piyasalarca yakından tanınan ve izlenen baş ekonomik danışmanı Gary Cohn’un istifası için “Trump’ın bu ismi feda etmesi ticaret savaşları konusunda ciddi olduğunu gösteriyor. Gary Cohn’un istifası Trump’ın piyasalara gönderdiği en sert mesajdır” dedi.

Uz, eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan, piyasaların çok yakından tanıdığı ve izlediği Gary Cohn’un, Charlotsville olaylarında ABD hükümetine karşı tutum sergilemiş, çok güçlü bir isim olduğunu vurguladı ve şu değerlendirmeyi yaptı:

“Trump’ın vergi reformunda bu kadar önemli bir rol üstlenmiş olan Gary Cohn’un istifasını bile göze alması, ticaret savaşı konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.”

ABD'nin Virginia Eyaleti'ne bağlı Charlottesville kentinde Ağustos 2017'de, beyazların üstünlüğünü savunanların gösterileri sonrası başlayan olaylarda bir kişi öldü, birçok kişi yaralandı. Trump'ın, olayları kınayan açıklamasında ırkçı grupların isimlerini anmaması tepkiye neden oldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TSKB / Uz: Cohn’un istifası Trump’ın piyasalara gönderdiği en sert mesajdır haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı