Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TSK kurtarma birliği Pakistan'a gitti

  Ankara (A.A)
  09.10.2005 - 14:36 | Son Güncelleme:

  TSK Doğal Afet Arama Kurtarma Tabur Komutanlığı'ndan 22 kişilik bir birlik, Pakistan'da meydana gelen depremde arama kurtarma faaliyetlerinde bulunmak üzere, bu sabah TSK'ya ait uçakla İslamabat'a gitti.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Pakistan'da dün sabah meydana gelen deprem felaketinin, derin üzüntü ile öğrenildiği ve muhtemel yardım taleplerine karşı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) imkanlarına yönelik hazırlıkların aynı gün başlatıldığı belirtildi.

    

  Açıklamaya göre, ilgili makamlar ile koordine edilen yardım talebi doğrultusunda, TSK Doğal Afet Arama Kurtarma Tabur Komutanlığı'ndan 22 kişilik bir birlik, kardeş Pakistan halkının uğradığı depremde arama kurtarma faaliyetlerinde bulunmak üzere, bu sabah erken saatlerde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir uçakla İslamabad'a gönderildi.

    

  TSK tarafından tahsis edilen toplam 4 nakliye uçağı ile yardım faaliyetlerine iştirak edildiği kaydedilen açıklamada, olabilecek ilave taleplere yönelik gelişmelerin, ilgili makamlar ile koordineli olarak takip edildiği bildirildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı