Gündem Haberleri

  TSK’da ciddi bir yönetim zaafı var

  Hürriyet Haber
  07.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TSK’nın çeşitli birlik ve birimlerinde tedbirsizlik, dikkatsizlik, kayıtsızlık ve ihmalkârlık nedenli kayıplarda artış olduğunu belirterek, “Bu durum ciddi nitelikli sevk ve idare sorunlarının varlığına ve riskleri öngörmekte zorluk çeken bir yönetim zaafına işaret etmektedir” dedi. Bahçeli, mühimmat deposundaki patlamayla ilgili şunları söyledi:

  Şehitsiz gün yok

  Şehitsiz, ağıtsız ve sıkıntısız bir güne neredeyse hasret kalınmıştır. 22 Temmuz’da, 5 evladımızın şehit düştüğü Hakkâri’deki helikopter kazasıyla, 21 Ağustos’ta 9 Mehmetçiğimizin şehit olduğu Şırnak’ın Uludere ilçesi Gülyazı köyüne giden askerlerimizi taşıyan minibüsün devrilmesi zaafın ibretlik neticelerinden bazılarıdır. Afyonkarahisar’daki vahim patlamayla birlikte yaklaşık 1.5 aylık zaman diliminde yalnızca kazalarda 39 evladımız Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Bu kara tabloyu sineye çekmek veya görev zayiatı diyerek gerekçelendirmek mümkün değildir.

  Niye akşam saati

  Mühimmat deposundaki patlamanın tüm yönleriyle araştırılarak sorumluların ve suçluların silsile yoluyla tespiti yapılmalıdır. Ayrıca patlamadaki tüm ayrıntılar titizlikle ele alınmalı, örtbas edilmemelidir. Türkiye’nin 2. büyük cephaneliğinde el bombası sayımının neden akşam saatlerine bırakıldığı da netleştirilmeli ve açıklanmalıdır. Şüphe ve soru işaretleri giderilmelidir.

  Eroğlu’na eleştiri

  Hükümet üyesi bir bakanın, patlamayı tamamen kaza olarak değerlendirmesi ve benzeri hadiselerin Pakistan ve Hindistan’da da görüldüğünü iddia ederek sıradanlaştırmaya çalışması acele ve telaşla yapılmış hezeyan dolu bir beyanattır.
  Diğer mesajlar şöyle:

  Yürek dağlandı
  Cumhurbaşkanı

  Abdullah Gül: Afyonka-rahisar’dan gelen haber, acılarımızı katlamış, yürekleri dağlamıştır. Bu elim olay, ciddi şekilde araştırılmaktadır. Mukaddes vatan görevini yaparken şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerimize başsağlığı ve sabır diliyorum.

  Sabır ve metanet
  Başbakan Tayyip

  Erdoğan: Hepimizi derinden üzen bu elim hadisede şehit düşen askerlerimizin ailelerine, yakınlarına, aziz milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

  Acının en büyüğü
  CHP Genel Başkanı

  Kemal Kılıçdaroğlu: Biliyoruz ki en büyük acı evlat acısıdır. En büyük acı Mehmetçiklerimizin şehit olmasından duyduğumuz acıdır. Acıların en büyüğü olan bu acı yüreğimizi dağlıyor. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı diliyorum.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı