ANKARA HABERLERİ

TSK : Çatışmada 1 asker şehit oldu, 18 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi

DHA
05.10.2016 - 09:37 |Son Güncelleme :
TSK : Çatışmada 1 asker şehit oldu, 18 DEAŞlı etkisiz hale getirildi
DHA

ANKARA, (DHA) - TÜRK Silahlı Kuvvetleri, Rai doğusunda yer alan, Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki Ziyara meskun mahalline DEAŞ Terör Örgütü tarafından yapılan sızma girişimi sonucu, bölgede bulunan Türk askerleri ile yaşanan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de hafif şekilde yaralandığını açıkladı. Çatışmada 18 DEAŞ'lının etkisiz hale getirildiği belirtildi.

YAŞANAN ÇATIŞMALARDA 2 MUHALİF ŞEHİT OLDU, 17 MUHALİF YARALANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın 43. gününde bugün saat 07.00’ye kadar meydana gelen gelişmelerle ilgili açıklama yaptı. Azaz-Rai sektöründe; muhaliflerden oluşan Özel Görev Kuvvet Grubu karadan ve havadan sağlanan yoğun ateş desteği ile Rai güneybatısında yer alan Türkman Barı, Kuaybah, Boztepe ve Hardanah meskûn mahallerinde kontrol sağlandığı belirtildi. Gün içerisinde yaşanan çatışmalarda 2 muhalifin şehit olduğu 17 muhalifin yaralandığı öğrenildi.

ZİYARA'DA ÇIKAN ÇATIŞMADA 1 ASKER ŞEHİT OLDU, 18 DEAŞ'LI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Rai doğusunda yer alan, Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki Ziyara meskun mahalline DEAŞ Terör Örgütü tarafından yapılan sızma girişimi sonucu, bölgede bulunan Türk askerleri ile yaşanan çatışmada 1 asker şehit olduğu, 3 askerin de yaralandığı öğrenildi. Çatışmada 18 DEAŞ'lının etkisiz hale getirildiği belirtildi.

YAKLAŞIK 980 KİLOMETREKARE'DE KONTROL SAĞLANDI

Muhalifler tarafından harekatın başlangıcından bugüne kadar 115 meskun mahalde (yaklaşık 980 kilometrekare) kontrolün sağlandığı öğrenildi.

75 DEAŞ HEDEFİNE 275 ATIŞ YAPILDI

Keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 75 DEAŞ Terör Örgütü hedefine, ateş destek vasıtaları tarafından Fırtına Obüsleri ile 221, Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) ile 40, ve Tank ile 14 atış yapıldı. DEAŞ'a ait silah mevzileri, geçici barınma alanları, park halindeki iki aracın olduğu hedeflerin tam isabetle etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nın başlangıcından bugüne kadar DEAŞ'a ait 1875 hedefe, 7 bin 100 Fırtına obüsü, Çok Namlulu Roket Atar (ÇNRA) ve Havan atışı ile 1552 Tank atışının yapıldığı belirtildi.

TÜRK SAVAŞ UÇAKLARI HAVA HAREKATI DÜZENLEDİ

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları tarafından Aktarim, Rasm al Ward, Kabtan ve Dabık’ta bulunan 6 hedefe taarruzların gerçekleştirildiği, DEAŞ Terör Örgütü tarafından komuta kontrol merkezi olarak kullanılan ve bölge sorumlusunun bulunduğu 2 bina, 1 kontrol noktası, silah mevziisinin etkisiz hale getirildiği, 1 bina ve 2 DEAŞ toplanma noktasının imha edildiği açıklandı.

KOALİSYON GÜÇLERİ 9 HAVA HAREKATI

Koalisyon güçleri tarafından, Türkmen Barı (4), Ziyara (2), Suran, Aktarin, Titanah bölgelerinde tespit edilen DEAŞ Terör Örgütü hedeflerine yönelik 9 hava harekatı sonucunda, 5 DEAŞ'lının etkisiz hale getirildiği, 1 ağır silah ve DEAŞ tarafından mevzi olarak kullanıldığı keşif ve gözetleme vasıtaları ile tespit edilen 3 binanın da imha edildiği öğrenildi.

28 MAYIN VE 1010 EL YAPIMI PATLAYICI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

DEAŞ Terör Örgütü'nden temizlenen bölgelerde, muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından, çoğu tuzaklanmış 6 el yapımı patlayıcının EYP kontrollü olarak imha edildiği belirtildi. Harekatın başlangıcından bugüne kadar 28 mayın ve 1010 el yapımı patlayıcının etkisiz hale getirildiği açıklandı.

GÖZCÜ VE BAYRAKTAR İHA'LARIN KEŞİF VE GÖZETLEME FAALİYETİNİN DEVAM EDİYOR

Suriye sınır hattında Gözcü ve Bayraktar insansız hava araçları ile kesintisiz keşif ve gözetleme faaliyetinin devam ettiği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden TSK : Çatışmada 1 asker şehit oldu, 18 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2016 tarihinde saat 09 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TSK : Çatışmada 1 asker şehit oldu, 18 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ocak 2020, Salı
 • İmsak
  06:31
 • Güneş
  07:59
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı