Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TSF'den anlamlı davranış

Deprem felaketiyle sarsılan Van'da yaşanan zorlu ve sıkıntılı sürece spor camiası da kayıtsız kalmadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Satranç Federasyonu (TSF), 2012 yılının Temmuz ayına kadar Vanlı vatandaşların tüm işlemlerini ücretsiz yapma kararı aldı.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı, Van'da meydana gelen depremin tüm Türkiye gibi kendilerini de derinden üzdüğünü belirterek, “Depremzedeler için federasyon olarak 'biz neler yapabiliriz' diye düşündük ve yönetim kuruluyla birlikte, 31 Temmuz 2012'ye kadar Van'da yaşayan vatandaşlarımızdan hiçbir ücret almamaya karar verdik. Buradan gelecek hakem, sporcu veya antrenör kim olursa olsun, lisans, tescil gibi ücret gerektiren tüm işlemleri para almadan yapacağız” dedi.

Yazıcı, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet ve yaralı depremzedelere de acil şifalar diledi.

Dünya Satranç Federasyonu Başkanı ile Çin Satranç Federasyonu Başkanı'ndan başsağlığı mesajı

Depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan Van halkı için yurt dışından mesajlar gelmeye devam ediyor.

Son olarak Dünya Satranç Federasyonu Başkanı Kirsan Ilyumzhinov ile Çin Satranç Federasyonu Başkanı Chu Bo da, Türkiye Satranç Federasyonu'na üzüntülerini dile getiren birer başsağlığı mesajı gönderdiler.

Felaket haberini duyduktan sonra derin üzüntü yaşayan Ilyumzhinov, mesajında herkesin acısını paylaştığını ve Türkiye'deki tüm dostlara başsağlığı dilediğini söyledi.

Çin Satranç Federasyonu Başkanı Chu Bo ise Van'da meydana gelen depremi henüz öğrendiğini, depremin, kendisi ve çalışanları için son derece üzücü bir olay olduğunu belirterek, Çin Satranç Federasyonu adına depremde zarar gören Türk vatandaşlarına başsağlığı dileklerini iletti.Bunları da Beğenebilirsiniz