BARTIN HABERLERİ

Tsd Bartın Şuba Başkanı Ferit Kurulan: “Kanun Teklifini Destekliyoruz”

IHA
10.08.2015 - 16:22Son Güncelleme :

TSD BARTIN ŞUBE BAŞKANI FERİT KURULAN ENGELLİLER İÇİN MECLİSE SUNULAN KANUN TEKLİFİNİ DESTEKLEDİKLERİNİ AÇIKLADI

IHA

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan, engelli ve evde bakım aylığı kanunlarında değişiklik yapılmasını içeren kanun teklifini desteklediklerini söyledi.
Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şube Başkanı Ferit Kurulan, engelli ve evde bakım aylığı kanunlarında değişiklik yapılmasını içeren kanun teklifinin onaylanmasını beklediklerini söyledi. Kurulan, yaptığı açıklamada, Verilen kanun teklifinde aylık alacak engelli ve yaşlı kişinin hane gelirine değil, kişisel gelirine bakılacak. Kanun teklifi, aylık alacak kişilerin tespitinde hane halkı toplam gelirinin değil, bireyin bizzat fiilen eline geçen gelirin dikkate alınmasını düzenlemektedir. 11 maddelik teklif ayrıca ‘nafaka bağlanmış veya nafaka bağlanması mümkün olanlara’ muhtaçlık aylığının verilmemesi şartını da kaldırmakta, böylece miktarına bakılmaksızın salt nafaka alındığı için yaşanan hak mağduriyetlerini de önlenmeyi amaçlamaktadır” dedi.
“BAĞIMSIZ BİREYLER OLACAKLAR”
Düzenlemenin yapılması halinde engelli bireylerin özgürlüklerine kavuşacaklarını ifade eden Kurulan şöyle devam etti: “Yapılan yeni değişiklik ile bu aylıklara hak kazanan yurttaşların bağımsız birer birey olduğu anlayışından yola çıkılmak istenmekte ve hak sahiplerini diğer aile bireylerine, birlikte yaşadığı kişilere bağımlı kılan düzenlemeden geri dönülmesi amaçlanmaktadır. Böylece, engelli ve yaşlı yurttaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve sosyal, toplumsal, ekonomik ve kültürel yaşama katılabilmelerinde önemli bir aşama kaydedilmesi mümkün olacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Tsd Bartın Şuba Başkanı Ferit Kurulan: “Kanun Teklifini Destekliyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tsd Bartın Şuba Başkanı Ferit Kurulan: “Kanun Teklifini Destekliyoruz” haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:49
  • Guneş
   07:35
  • Öğle
   12:47
  • İkindi
   15:20
  • Akşam
   17:37
  • Yatsı
   19:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı