Dünya Haberleri

DÜNYA

  Trump’tan barışa destek

  Hürriyet Haber
  24.05.2017 - 00:11 | Son Güncelleme: 24.05.2017 - 00:11

  ABD Başkanı Donald Trump, önceki gün İsrail’de gerçekleştirdiği temasların ardından dün Batı Şeria’nın Beytüllehem kentinde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya geldi.

  Trump, İsrail-Filistin barışının sağlanması konusunda kararlı olduğunu belirtti. Donald Trump, Abbas ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, “İsraillilerle Filistinliler arasında bir barış anlaşması olması için çalışmaya kararlıyım. Bunu başarmak için yapabileceğim her şeyi yapmayı hedefliyorum” dedi. Trump, “(Filistin) Devlet Başkanı Abbas, iyi niyetle bu amaç için çalışmaya hazır olduğu garantisi veriyor. (İsrail) Başbakanı (Binyamin) Netanyahu da bunun sözünü verdi. Kalıcı bir barış için bu liderlerle çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi. Ancak Trump barışın nasıl olacağına dair somut adımlardan bahsetmedi.

  SOYKIRIM ANITINA ÇELENK

  Trump, Abbas ile yaptığı görüşmenin ardından Kudüs’teki Yahudi Soykırımı Anma Müzesi Yad Vashem’i ziyaret etti. Anıta çelenk koyan Trump, eşi Melania ile saygı duruşunda bulundu. Trump, Ağlama Duvarı’nda olduğu gibi yine kippa taktı. Soykırımla ilgili olarak “Tarihin en kara saatiydi” ifadesini kullandı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı