Dünya Haberleri

DÜNYA

  Trump'ı beklerken uyuyakaldılar!

  Hürriyet Haber
  22 Mayıs 2017 - 11:35Son Güncelleme : 22 Mayıs 2017 - 12:35

  ABD Başkanı Donald Trump, ilk yurt dışı ziyaretini yaptığı Suudi Arabistan'ın ardından bugün İsrail'e gitti. Hummalı bir şekilde Trump'ı karşılamaya hazırlanan Tel Aviv yönetimi, son provaları Ben Gurion Uluslararası Havalimanı'nda yaptı.

  ABD lideri için çok sıkı güvenlik önlemleri alan İsrail Ordusu, aynı zamanda ABD savaş uçaklarıyla birlikte tatbikat yapıyor. Reuters haber ajansı, Juniper Falcon isimli tatbikatta havalanan ABD F-15 savaş uçaklarının fotoğraflarını dünyaya servis etti. Bugün gelen son fotoğraflarda ise, karşılama töreni için bekleyen İsrail askerlerinin uyukladığı görülüyor. 

  Arap basını,Trump'ın ziyaretinde Filistin ve İsrail arasındaki barış görüşmelerini yeniden başlatmayı deneyeceğini bildiriyor. Bir önceki başkan Barack Obama'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) çekimser kalmasıyla tarihi bir darbe alan ve işgal altındaki Filistin topraklarından derhal çekilmesi istenen İsrail, halihazırda Trump'ın en yakın müttefiki... ABD lideri, BMGK kararı sonrası Twitter hesabından '20 Ocak'a kadar sabredin' yazmıştı.

  Göreve geldikten sonraki ilk yurtdışı ziyaretini Suudi Arabistan'a düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, gezisinin ikinci durağı olan Kudüs'te güvenliği artırılmış zırhlı bir süitte konaklayacak. Silahlı saldırılara karşı kuvvetlendirilmiş odanın, gaz saldırısına karşı ise özel bir havalandırma sistemi bulunuyor. NBC News'in haberine göre bugün Kudüs'e gelecek olan Trump, şehrin merkezinde bulunan beş yıldızlı King David Oteli'ndeki bu odada kalacak.

   

   

   

  Etiketler: israil , TRUMP , Suudi Arabistan
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı