Dünya Haberleri

DÜNYA

  Trump'a kişisel soruşturma şoku!

  BBC Türkçe
  15 Haziran 2017 - 09:51Son Güncelleme : 15 Haziran 2017 - 09:53

  ABD Başkanı Donald Trump hakkında adaletin işleyişini engellediği iddiasıyla soruşturma açıldı. Washington Post'un haberine göre soruşturma, göreve özel olarak getirilen eski FBI Başkanı Robert Mueller tarafından yürütülecek.

  Adını açıklamak istemeyen yetkilileri kaynak gösteren gazete, üç üst düzey yöneticinin ifade vermeyi kabul ettiğini yazdı. Donald Trump'ın avukatı Marc Kasowitz ise FBI'ın Washington Post'a böyle bir bilgiyi sızdırmasının kabul edilemez ve yasa dışı olduğunu söyledi.

  Robert Mueller, FBI tarafından Donald Trump'ın 2016'daki seçim kampanyası süresince Rusya olan ilişkilerinin araştırıldığı soruşturmanın başına getirilmişti.
  Donald Trump suçlamaları reddederken Washington Post'a göre bugüne kadar hep Rusya'nın faaliyetlerini inceleyen soruşturmanın ilk defa doğrudan Trump'a yönelmesi önemli bir dönüm noktası olacak.

  İFADE VERMEYE HAZIRLAR

  Gazete, ifade vermeyi kabul eden yöneticilerin arasında Ulusal Güvenlik Direktörü Daniel Coats ve Ulusal Güvenlik Ajansı Direktörü Mike Rogers bulunduğunu, ifadelerin bu hafta alınabileceğini yazdı. Donald Trump tarafından görevden alınan eski FBI Başkanı James Comey, Donald Trump'ın kendisinden soruşturmayı sonlandırmasını istediğini söylemişti. 

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı