Trump Towers’ta ofisler kiraya çıktı, yeni proje sinyali geldi

Meltem KARA
19.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Trump’ın Avrupa’daki ilk projesi olan Trump Towers İstanbul’daki A+ ofisler, metrekaresi 35-40 dolardan kiralanacak. D Yapı Genel Müdürü İlder Tokcan, “Türkiye’nin en kaliteli binasını yaptık. Yaptığımız işbirliğinden de memnunuz. Yeni projeler için görüşüyoruz” dedi.

DÜNYANIN önde gelen gayrimenkul geliştirme ve işletme şirketlerinden Trump’ın Avrupa’daki ilk projesi olan Trump Towers İstanbul’daki A+ ofisleri için kiralama görüşmeleri bu ay yapılıyor. Ofislerin kiralaması metrekaresi 35-40 dolar üzerinden gerçekleşecek. İstanbul Mecidiyeköy’de toplam 260 bin metrekare inşaat alanında 39 katlı rezidans, 37 katlı ofis kulesi ve 175 mağazalık alışveriş merkezinden oluşan Trump Towers İstanbul, İstanbul REstate’de yer alan projeler arasında dikkati çekti. Trump Towers İstanbul’un kiralama faaliyetlerini yürüten FYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış’ın standında son gelişmeleri anlatan D-Yapı Genel Müdürü İlder Tokcan, “Türkiye’nin en kaliteli binasını yaptık. Yeni projeler için görüşmeler yapıyoruz” dedi. Bu ayın başında sahiplerine teslim edilen ve 204 dairenin yer aldığı Trump Towers Residence’de yüzde 70’e yakın satış yapıldığını söyleyen İlder Tokcan, “Rezidanstaki dairelerin metrekare fiyatları 5 bin 500 ile 9 bin dolar arasında değişiyor” dedi.

Ofiste satış yapılmayacak

36 bin metrekarelik alanda inşa edilen Trump Executive Office Tower’da satış yapmayacaklarını, yalnızca kiralamayı tercih ettiklerini belirten Tokcan, şöyle konuştu: “187 ile 761 metrekare arasında değişen toplam 77 ofisimiz bulunuyor. Türkiye’nin ilk A+ ofisleri için yerli ve yabancı şirketlerle uzun zamandır görüşmelerimiz devam ediyordu. Biz satmak istemiyoruz ancak satın alma talebi, kiralamaya göre daha fazla geliyor. 2-3 kat birden isteyenler oluyor. Metrekare fiyat 35-40 dolar arasında.”

Sonbaharda açılması planlanan Trump Towers Alışveriş Merkezi, 43 bin 500 metrekare kiralanabilir alanda 7 kata yayılmış 175 mağazadan oluşuyor. Alışveriş merkezinin konsept ve kiralama danışmanlığını FYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış ve Lunson Mitchenal yürütüyor. FYP Proje Geliştirme Pazarlama Satış Üst Yöneticisi Füsun Yılmaz Phillipson, “Türkiye’ye ilk kez gelecek markalarla görüşmeler sürüyor. New York’un ünlü şeflerinden biri de gelecek” dedi. 5 katı alışveriş, 2 katı restoran ve etkinlik alanı olarak tasarlanan AVM’de, ‘street food’ temasıyla sunulacak dünya mutfakları ve fast food markalarından 3 ayrı bölüm oluşturduklarını söyleyen Füsun Yılmaz Phillipson, “AVM içinde bir çocuk AVM’si de oluşturduk. Disney Tiyatro’yla bir ilki gerçekleştirdik” diye konuştu.

Mecidiyeköy’ü canlandırdı

MECİDİYEKÖY’ün yeni inşa edilen projelerle de avantaj kazandığını belirten D-Yapı Genel Müdürü İlder Tokcan, şunları söyledi: “Mecidiyeköy’de yapılan projeler, çevreyi, ulaşım ve estetik olarak gelişmeye zorluyor. Trump Towers İstanbul ile Mecidiyeköy’de konut için yeni bir adres oluşturduk. Mecidiyeköy’ün yeniden canlanmasında, konutun, kentsel dönüşümün, A+ ofislerin adresi olmasında Trump Towers’ın katkısı oldu.”

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı