Dünya Haberleri

DÜNYA

  Trump: Comey bilgi sızdırıcı

  Hürriyet Haber
  10 Haziran 2017 - 00:34Son Güncelleme : 10 Haziran 2017 - 00:34

  ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da Romanya Devlet Başkanı Klaus Iohannis’le yaptığı basın toplantısında Katar kriziyle ilgili açıklamalarının dışında, perşembe günü Senato İstihbarat Komitesi’ndeki ifadesinde kendisini yalan söylemekle suçlayan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) eski başkanı James Comey ile ilgili de konuştu.

  Trump, Comey’in açıklamalarıyla kendisinin aklandığını savunarak “Dünkü oturum, (Rusya ile) herhangi bir bağlantının olmadığını, adaletin engellenmediğini ve onun (Comey) gizli bilgileri sızdıran biri olduğunu ortaya koydu” dedi. Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn hakkındaki soruşturmanın sona erdirilmesini hiçbir zaman talep etmediğini belirten Trump, “Comey’den sadakatini istediği” yönündeki iddiayı da reddetti.

  ‘SAVCIYA DA KONUŞURUM’

  Trump, bir soru üzerine, Rusya soruşturmasını yürüten özel savcı Robert Mueller huzurunda yemin altında da aynı şeyleri söylemeye “yüzde 100” hazır olduğunu söyledi. Trump, Twitter’dan dün yaptığı açıklamada ise “Yaptığı bütün yanlış açıklamalar ve söylediği yalanları kenara bırakırsak, tamamen haklı çıktım... VAY BE, Comey bir bilgi sızdırıcı” demişti. Comey ifadesinde, Trump yönetiminin “görevine son verildikten sonra kendisini karaladığını” ve “FBI hakkında yalan söylediğini” öne sürmüş, Trump’ın kendisinden Flynn soruşturmasını kapatmasını istediğini iddia etmişti. 

  Etiketler: aBD , Trump , gazetehaberleri
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı