Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TRT’ye çirkin saldırı

  16 Eylül 2012 - 18:26Son Güncelleme : 16 Eylül 2012 - 23:55

  Şehit askerler için düzenlenen tören üzerinden TRT’ye çirkin bir saldırı düzenlendi. Montajlanmış bir fotoğraf TRT’nin haberiymiş gibi sosyal medyada yayıldı ve tepki topladı. Ancak gerçek farklıydı.

  Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tören düzenlendi.Türk bayrağına sarılı şehit cenazeleri törenin ardından ambulanslarla ve askeri cenaze araçlarıyla GATA'dan çıkarıldı ve Etimesgut Askeri Havalimanı'ndan memleketlerine gönderildi. Konvoyun havalimanı nizamiyesine girişinde, polis memurları saygı duruşunda bulundu. Bu anlar gazeteciler tarafından görüntülendi ve tüm medyada paylaşıldı.

  Ancak o görüntüler üzerinden sosyal medyada TRT’ye çirkin bir saldırı düzenlendi. Konvoyun fotoğrafı montajlanarak haberin sunuş şekli farklı gösterildi.

  Üzerinde oynanmış fotoğraf, son dakika gelişmesi olarak verildi ve TRT Haber’in olayı, “Şehitlerimiz memleketlerine uğurlanıyor: Şehit cenazeleri yeni açılan kavşak ve duble yollar sayesinde artık daha kısa sürede memleketlerine ulaştırılıyor”  diye yayınladığı gösterildi.

  Bu görüntüler kısa sürede sosyal medyada yayıldı. TRT’nin şehit haberini bu şekilde verdiğini düşünenler olaya tepki gösterdi. Ancak gerçek farklıydı. hurriyet.com.tr’ye konuşan TRT yetkilileri “Bugün Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları dışında son dakika haberi vermedik. O fotoğraf montajlanarak yapılmış çirkin bir saldırı” dedi.

  hurriyet.com.tr'nin haberinin ardından TRT Haber açıklama yaptı:

  "Sosyal Medya'da en hassas konumuz olan şehitlerimiz vesile edilerek TRT Haber'e yönelik iğrenç bir sahtekarlık kampanyası yürütülmektedir. Şehitlerimizin ruhlarıni incitecek bu alçak kampanyayı başlatan ve ona alet olan maşalarla yargı önünde hesaplaşmak boynumuzun borcudur. Kamuoyumuza saygıyla duyurulur."

  TRT’ye çirkin saldırı

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 52 Yorum }
  • yolcuoglu kalender 16.9.2012 23:40:06
   her türlü karalama ve yalancilikla yapilan tüm saldirilar,hükümete olan destegi daha da cogaltiyor,aciyorum cirpindikca batanlara,
  • ferhan engin 16.9.2012 23:36:25
   tam zamanı duble yolları ve kavşakları . kınıyorum..
  • Şinasi Akay 16.9.2012 23:30:53
   Yapılan"Cumhurbaşkanı ve Başbakan açıklamaları dışında son dakika haberi vermedik "demek ne demek?.Şehitlerin memleketlerine intikali bir "son dakika" açıklamasını da haketmiyor mu?.Bu ne biçim açıklama?.TRT seyretmeyeli 7-8 sene oldu.Takip etmek bile istemem.
  • Yılmaz ben 16.9.2012 23:23:03
   Çok zekice yapılmış bir ironi bu. Bunu bir protesto olarak algılıyorum ve destekliyorum
  • Tolga Yılmaz 16.9.2012 23:13:11
   Eleştirilmek ve kara mizah demokrasinin sonuna kadar gereğidir. Konu şehitler değil, TRT'nin habercilik tarzı! Demokrasi demokrasi diyorsanız alın size demokrasi, herkes istediğini hakaret etmeden istediği gibi eleştirebilir!
  • Yavuz T. 16.9.2012 23:11:31
   ben buraya hükümet hakkında olumsuz bir şey yazsam eminim ki 500 olumlu 50 olumsuz puan alırım. Amaç üzüm yemek değil ki bağcıyı dövmek. Kardeşim eleştireceğine geçip sen çözüm üret. Konuşması tabii ki kolay, şimdi buna da cevapları vardır, "Geçtik de çözüm bulamadık mı?" diye.Allah ıslah etsin sizi
   
  HaberlerGALATASARAYtransferOrgeneral AkarYaveritirafAkın Öztürkhdp