GAZİANTEP HABERLERİ

"Troya" Gaziantep'te sahnelendi

AA / Orhan Çiçek
26.02.2016 - 23:40Son Güncelleme :

- Anadolu Ateşi, "Troya" isimli dans gösterisini Gaziantepli sanatseverlerle buluşturdu

AA / Orhan Çiçek

GAZİANTEP (AA) - Kuruluşunun 15. yılını özel etkinliklerle kutlayan Anadolu Ateşi, "Troya" isimli dans gösterisini Gaziantep'te sahneledi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) MAVERA Kongre ve Sanat Merkezinde sahnelenen, 90 kişilik dansçının yer aldığı gösteriye Gaziantepli sanatseverler ilgi gösterdi.

Gösteride yüzyıllar öncesinde Troya'da yaşananlar, müzik ve film eşliğinde danslarla anlatıldı.

Çok sayıda kişinin izlediği gösteride, topluluğun performansı, seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Topluluk, nisan ayında Umman'da, temmuz ayında ise Antalya'da 3'er gün gösteri yapacak.

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, son bir yıl içerisinde kentte üçüncü kez gösteri yaptıklarını söyledi.

Troya gösterisinin Anadolu Ateşi’nin en büyük projesi olduğunu ifade eden Erdoğan, "Bugüne kadar birçok ülkede sahne aldık. Troya, kostümleriyle ödül almış bir proje. Bin 200 parça kostüm hazırlandı. Gerçek silahlar ve kılıçlar kullanılıyor, savaşlar canlandırılıyor" dedi.

Türkiye'nin kültürünü dünyada temsil etmeye çalıştıklarını dile getiren Erdoğan, 15 yılda 98 ülkede ve 300'den fazla kentte 40 milyonun üzerinde seyirciyle buluştuklarını vurguladı.

Gösteri sonunda Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Erdoğan'a çiçek takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden "Troya" Gaziantep'te sahnelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 23 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Troya" Gaziantep'te sahnelendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı