Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Trilyonluk fiyasko

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzon'a yaklaşık 3 trilyon liraya malolan Campbell, İngiltere'ye hayal kırıklığı yaratarak döndü. Başkan Yılmaz'ın ‘‘yamyam’’ sözü üzerine ipleri koparan siyahi golcü, oynadığı 20 maçta sadece 6 gol atabildi...

<ı>Paralar boşa gitti

Trabzonspor Başkanı M.Ali Yılmaz'ın ‘‘yamyam’’ sözü üzerine kulübüyle ipleri koparan Campbell, 8 milyon dolar (Yaklaşık 2 trilyon 880 milyar lira) karşılığı transfer edilmesine rağmen hayal kırıklığı yarattı. Milne'nin ‘‘Mutlaka alınsın’’ dediği İngiliz golcü, Everton'a kiralanmadan önce oynadığı bin 638 dakikada sadece 6 gol atabildi.

<ı>Verimli olamadı

Forma giydiği 20 maçın 15'inde sahada 90 dakika kalan İngiliz futbolcu, ilk 5 maçta verimsizliği nedeniyle oyun dışına alındı. Campbell, ilk yarıdaki Fenerbahçe maçında 1, Galatasaray maçında 3 ve Adanaspor maçında da 1 gol atabildi. Türkiye Kupası'nda ise Gaziantepspor'u 5-4 yenen Trabzonspor'da tek gole imza koydu.

<ı>Hayal kırıklığı

Kulüp Başkanı M.Ali Yılmaz, Campbell'ı alırken hakkındaki referansların mükemmel olduğunu belirterek, ‘‘Tarihimizin en büyük parasını ödeyerek aldığımız bu futbolcudan kuşkusuz çok şeyler bekledik. Benim hatırladığım bir tek Galatasaray maçında gerçekten mükemmel oynadı. Daha sonra herhangi bir katkısını göremedik’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler