Gündem Haberleri

  Trilyon isteyen Yurdagül Hanım internette

  Hürriyet Haber
  23.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EDİRNE'de 25 yıl boyunca içtiği Maltepe sigarası yüzünden akciğer kanseri olduğunu iddia ederek Edirne 1. Asliye Hukuk Mahkamesi'nde TEKEL aleyhine açtığı 1 trilyon 100 milyar liralık tazminat davası ile gündeme gelen Yurdagül Tufan için, doktoru Yrd. Doç. Dr. Celal Karlıkaya internette web sayfası hazırlıyor. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Servisi'nde tedavisi süren 43 yaşındaki Yurdagül Tufan için açılacak internet sayfasında, Tufan'ın 25 yıl önce sigaraya nasıl başladığı, 13 ay önce teşhisi konulan ve sigara yüzünden olduğu belirlenen küçük hücreli akciğer kanseri hakkında detaylı bilgiler verilecek, tedavisi ile ilgili ayrıntılar yer alacak. İnternet sayfasında açılan hukuk mücadelesinin ayrıntıları ve duruşmaları da sürekli yenilenecek.

  SİGARANIN ZARARINI ANLATACAK

  Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölüm sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Celal Karlıkaya, hastası Yurdagül Tufan'ın hastalığı ile ilgili bilgilerin kendisine ait ‘www.trakya.edu.tr.’ adresinde de ayrıntılı olarak anlatıldığını belirterek şöyle konuştu:

  ‘‘İnternet aracılığı ile sigaranın ne kadar kötü bir bağımlılık olduğunu insanlarımıza ve dünyaya anlatmak istiyorum. Biz akciğer kanseri hastalığına yakalanmadan insanların sigara alışkanlığından vazgeçirmek istiyoruz. Yurdagül Tufan simge olmuştur ve bu yüzden onun için yeni bir sayfa açarak tüm gelişmeleri bu sayfaya aktaracağız.’’

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı