Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Tribünün boş olmasına inanamıyorum"

Gençlerbirliği Spor Kulübü'nün sezon tanıtımlarında kullanılmak üzere yürüttüğü fotoğraf çalışması bütün hızıyla devam ediyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çalışmanın ilk iki gününde kırmızı-siyahlı futbolcuları, Ankara sokak ve parklarında görüntüleyen çekim ekibi, Gençlerbirliği teknik kadrosunu ise Botanik Park'ta sera olarak kullanılan “kafes”te fotoğrafladı.

Fuat Çapa ve çalışma arkadaşlarını artık tamamıyla boşaltılmış olan serada görüntüleyen fotoğrafçı Evren Özesen, bu mekanı ancak Ankara'yı iyi bilenler çıkarabileceği için seçtiklerini ifade etti.

Çekimin yapıldığı “kafes”in Behzat Ç. ve ekibinin özel zamanlarda buluştukları mekan olduğunu dile getiren Özesen, “Behzat Ç. dizide ekibiyle bu mekanda buluşuyor. Mekan, Behzat Ç. ve ekibi için çok özel. Fuat Çapa ve ekibi başarılı bir sezon geçirdi. Bu mekanı seçerek, iki ekibi aynı anda akıllara getirmeyi hedefledik” dedi.

Fuat Çapa çalışmadan memnun

Poster fotoğrafı çekimlerine Fuat Çapa'nın ekip arkadaşları Edward Sturing, Levent Zorluer, Luc Nills ve Kwame Duwe de katıldı.

Fuat Çapa, AA muhabirine Gençlerbirliği futbolcularını ve teknik heyeti kentin farklı noktalarında görüntüleme düşüncesinin kendisini çok etkilediğini ifade etti.

Projeyi çok beğendiğini kaydeden Çapa, çekimin yapıldığı “kafes” ve Behzat Ç. dizisine ilişkin “Arkadaşlar burayı neden seçtiklerini bana çok iyi anlattı, ben de çalışma arkadaşlarıma açıkladım. Behzat Ç. bizim taraftarımız, hem dizinin hem de başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu'nun bize gösterdiği ilgiyi çok önemli buluyorum. Tribünlerdeki seyircimizin artmasında en bizim kadar Behzat Ç.'nin de katkısının olduğuna inanıyorum” değerlendirmesini yaptı.

“Tribünün boş olmasına inanamıyorum”

Bu tür projelere Hollanda'dan yabancı olmadığını belirten Çapa'nın yardımcılarından Edward Sturing ise maçlarda tribüne baktığında Ankara'nın 5 milyonluk bir şehir olduğuna inanamadığını söyledi.

“Ankara'da 5 milyon insan yaşıyor ve biz maçlarımızı 5 bin kişiye bile oynayamıyoruz” diyen Sturing, “İnanılmaz” sözüyle bu duruma dair şaşkınlığını dile getirirken, bu tür çalışmaların tribündeki manzarayı değiştireceğini düşündüğünü belirterek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler