Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tribüne özel tim

Beşiktaş, İnönü Stadı için özel güvenlik şirketi ile anlaşıyor. Bursaspor maçını seyircisiz oynayan siyah beyazlılar, tribün terörünü önlemek için bir Alman firması ile temasa geçti. Yönetici Fikret Orman, ‘‘Artık nefes alan seyirciden haberimiz olacak’’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
CEZA DERS OLDU

Beşiktaş yönetimi yeni sezon için, tribünlerdeki terörü durdurmak amacıyla yeni bir proje hazırladı. Siyah beyazlılar, seyircisiz oynamak gibi bir ceza ile bir daha karşılaşmamak için, İnönü Stadı'nın tribün güvenliğini özel bir güvenlik şirketi ile desteklemeye karar verdi.

GÖZ AÇTIRMAYIZ

İnönü Stadı ve Tesisler Sorumlusu Fikret Orman, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘‘Bundan böyle İnönü Stadı'nda seyirci yüzünden yaşadığımız sıkıntı olmayacak. Yeni sezon için Almanya'nın ünlü güvenlik şirketleri ile temasa geçtik. Artık tribünde nefes alan seyirciden haberimiz olacak’’ dedi.

SİSTEM DEĞİŞECEK

Tribün terörü konusunda İdari Menajer Erdil Arpacı aracılığı ile İngiltere ve Almanya'da geniş araştırma yaptırdıklarını söyleyen Orman, ‘‘Tribünden atlayan ve kulübü milyarlık zararlara sokanlara karşı önlem alacağız. Almanya'daki özel güvenlik şirketlerinden rapor aldık. Bu sistemi kuracağız’’ diye konuştu.

ÖRNEK OLURUZ

İnönü Stadı'ndaki güvenlik projesinin geniş kapsamlı olacağını kaydeden Orman, ‘‘Turnikeler değiştirilecek. Dijital sisteme mutlaka geçeceğiz. Tribünlerde bulunan özel güvenlik kameralarını yenileyerek geniş kapsamlı bir güvenlik ağı oluşturacağız. İnönü Türkiye'de örnek olacak...’’

Bunları da Beğenebilirsiniz