« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tribünden geldim locada oturmam

Yarsuvat, “Kızılyıldız Başkanı nerede ise orada otururum. İstanbul’da öldürülen İvkoviç’in mezarına birlikte gideceğiz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, bugün Belgrad’da oynanacak olan Kızılyıldız maçında güvenlik nedeni ile kendisine özel olarak tahsis edilecek olan locada oturmayı kabul etmedi.

Özel isteği yok

Galatasaray kafilesi ile Sırbistan’a giden Yarsuvat, “Ben tribün kültüründen gelen bir insanım. Locada oturmam. Kızılyıldız başkanı nerede oturacaksa, kendisi ile birlikte maçı izleyebilirim” diyerek özel bir güvenlik önlemi talep etmediğini dile getirdi.
Duygun Yarsuvat ile Belgrad’a giden yöneticiler Ural Aküzüm ve Can Topsakal’ın da taraftarlara yakın bir bölümde maçı izlemesi bekleniyor.

‘Sakin olsunlar’

Öte yandan Galatasaray Başkanı dün, “İstanbul’da öldürülen Marko İvkoviç’in mezarına, Kızılyıldız başkanı ile birlikte çiçek bırakacağız. Kızılyıldız taraftarından, dostluk içinde oynanan bir oyun olmasını istiyorum. Daha sakin olmalarını bekliyorum” diye konuştu.

Cimbom’a ‘devlet başkanı’ protokolü

G.SARAY Liv Hospital, Belgrad’da ülkeye gelen diğer devletlerin başkanlarına uygulanan güvenlik önlemleri ile korunacak. Kafilenin yanında havalimanından, otel ve salona gidip dönerken polisler olacak.

Maç BUGÜN 21.45’te

Euroleague Top 16 E Grubu maçı 21.45’te Kombank Arena’da... Karşılaşma için satışa çıkan biletler 6 saat gibi bir sürede tükenmişti. Maç öncesi Kızılyıldız tribün grubu Delije, her taraftarın Marko İvkoviç tişörtlerini giymesini istedi.

Belgrad’da sıkıyönetime özgü önlemler

2500 polis
- Salon dışında 1000, salonda 1500 polis görev yapacak.

Kuş uçmayacak!
- Havalimanı, salon ve otelde polisler kafileye eşlik edecek.

Yollar kapalı
- Cimbom, maç için salona giderken çok sayıda yol trafiğe kapatılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz