« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tribünde sıcak dakikalar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cezası nedeniyle Trabzonspor maçını tribünden izleyen G.Saray Teknik Direktörü, duygularını Hürriyet'e açıkladı.

G.SARAY'ın başında dördüncü sezonunu dolduruyor. Disiplini sever Fatih Terim... Trabzon dönüşü bugüne kadar görmediğimiz ölçüde keyifliydi. Hiçbir seyahat dönüşünde medya mensuplarına taviz vermez, objektif kullandırmazdı. Bunun yanı sıra en önde oturduğu koltuktan da kalmazdı. Ama bu kez durum farklıydı. Önce tek tek futbolcularıyla şakalaştı. Objektifleri de serbest bıraktı. Uçağın İstanbul'a inmesinden kısa bir süre önce yanıma oturdu. Fırsattan istifade ederek ben sordum, o da yanıtladı...

Maçın kader anları hangileriydi?

Capone'un ıska geçip, kalemizde doğan yüzde yüzlük tehlike. Taffarel'in kurtarışları. En kritik anda Sergen'in attığı goller. Bunlar oyunun kader anlarıydı.

Saha dışında maç izlemek nasıl bir duygu?

Düşünebiliyor musun, bir yerde oyunu okuyorsun, bir yerde kulübeye bakıyorsun, diğer yandan ise telefonla talimat veriyorsun. O anda saha bir anda bulutlanılyor. Bundan sonra kızılderililer gibi duman işareti ile anlaşacağız.

‘‘Deli değil cesurum’’ demiştiniz...

Evet öyleyim. Yenik durumdasınız. Baktım rakip kendi alanına hapsolmuş. Hücuma takviye yaptım. Sahanın enini boyunu kullanmaya başladım. Korkusuzca rakibin üstüne gittim. Sonra kazançlı duruma geçtik. Bu sefer de onu korumak için az bir bölümde hücum uygulamasını defansa yükledim. Sonuçta da istediğimizi aldık. Bütün oyuncularımı kutluyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz