« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tribünde arbede

(Emre OKTAY)
SON GÜNCELLEME
Maçın devre arasında iki takım taraftarı önce sözlü saldırıda bulundu, sonra da söktükleri koltukları birbirlerine atarak olayı büyüttü. 10 dakika süren kavgayı polis güçlükle yatıştırdı, 2 taraftar yaralandı.

Müdahale ettiler

Samsunspor- G.Saray maçının devre arasında kapalı tribünde yer alan sarı kırmızılılar ile ev sahibi takım taraftarları arasında sözlü düello arbedeye dönüştü. G.Saraylı taraftarlar plastik koltukları kopartıp hemen yan taraftaki Samsunspor seyirci grubuna attı. Samsunlular da buna karşılık verince olaya Çevik Kuvvet ve özel tim polisleri müdahalede bulundu.

Bülent ve Arif

10 dakika süren kargaşayı önlemek için hem G.Saraylı yöneticiler, devre arasında ısınmak için sahada bulunan Arif ve Bülent de devreye girdi. Saha içine sevk edilen takviye polisler taraftarlar arasında kordon oluştururken, tatsız gelişmeler güçlükle önlendi. Olaylarda 2 Galatarasaylı seyirci yaralandı ve ambulansta tedavi edildi.

İzin verilmedi

İki takım seyircisi maç boyunca birbirleri aleyhine sloganlar attarken, polis panzeri de olay çıkartan seyircilerin oturduğu tribün önüne sevk edildi. Öte yandan 19 Mayıs Statyumuna girmek isteyen taraftarların üzerleri polis tarafından arandı. Bozuk para, çakmak gibi sert cisimlere el konuldu. Biletsiz seyircilerin ise stat yakınında bulunmaları engellendi.

YAKIŞMADI Samsunspor ile G.Saraylı taraftarın maçın devre arasında birbirlerine koltuk ve bir çok yabancı madde atmaları maça gölge düşürdü. Karşılaşmaya izlemeye gelen bayanlar olaylardan rahatsız olurken, stadı terk etmek zorunda kaldı.

F.BAHÇE'YE GÖNDERME G.Saraylı taraftar şampiyonluk yarışındaki rakipleri F.Bahçe'ye Samsun'dan gönderme yaptı. Taraftarlar ellerindeki pankartlarla ezeli rakiplerinin Avrupa'dan elenmesiyle ilgili ilginç yazılar yazdı.

Bunları da Beğenebilirsiniz