Gündem Haberleri

  Tribeca, 72 bin Euro'ya Kasım'da yollarda

  Hürriyet Haber
  09.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Subaru'nun lüks sınıftaki ilk temsilcisi olan B9 Tribeca, 2 yıl önce piyasa sunulduğu Amerika'dan sonra Avrupa'da da satışa sunuluyor. Geçtiğimiz hafta İtalya'nın Venedik şehrinde gerçekleşen lansmanla Avrupa basınına tanıtılan Tribeca, Türkiye'ye Kasım ayında düzenlecek 'Auto Show' fuarıyla birlikte gelecek. 72 bin Euro'dan başlayan fiyatıyla Türkiye'de satılacak Tribeca'dan 2007 yılında Avrupa'da 5 bin, Türkiye'de ise 50-60 adet satılması planlanıyor.

  Keskin yüzey hatları ile gücünü vurgulanan Tribeca'nın gövde şekli, ön çamurluk çizgisinden başlayarak A sütunu ve tavan çizgisi üzerinden arka uca uzanan basit, tek harekete dayanan bir çizimle tasarlanmış. Daha keskin bir görünüm sağlamak için, farlarda kalın 3 silindirli bir şekil kullanılırken, ön ızgara, Subaru'ya özgü uçak kanadı tasarımına sahip. Izgara tasarımını vurgulamak için iç elemanlar griye boyanmış. Aerodinamik yapıdaki yan aynalara LED dönüş sinyalleri bulunuyor. Tüm gövde altı parçaları, siyah reçine ile kaplanarak, araç gövdesinin taşlardan kaynaklanan çizilmeler ve paslanmalar önlenmiş. Rüzgarlık, tavanın devamı olarak biçimlendirilmiş ve buraya üçüncü stop lambası entegre edilmiş. Ayrıca araçta tavan rayları yerine, sportif ve aerodinamik tavan çıtaları kullanılmış.

  KABİN İÇİ KOZA ŞEKLİNDE

  Sınıfında farklı bir iç tasarım sunan B9 Tribeca'nın gösterge paneline en gelişmiş tasarımı sağlayan kalın bir motif ve orijinal üç boyutlu yapı özelliklerine sahip. Ön konsol kapılara doğru uzanır gibi görünerek, dinamik bir his yaratıyor. Koza şeklindeki kabin içi, kalite ve aynı zamanda dinamizm hissi uyandırıyor. Bu da hem emniyet hem de güvenilirlik hissini ifade ediyor. Ön konsoldaki ses sistemi ve klima kontrolleri kavisli yüzeylere sahip. Koltuklar dinamik ve geniş iç mekan bakımından araçla oldukça uyum içerisinde ve buna uygun olarak sağlam bir yapıyla dizayn edilmiş. DVD özellikli bir GPS navigasyon sisteminin kullanıldığı Tribeca'da 7 inçlik dokunmatik gösterge paneli birçok işlevi üzerinde barındırıyor. Araçta opsiyonel olarak sunulan navigasyon sistemi ile birlikte; park manevralarını kolaylaştırmak için arka görüş kamerası bulunuyor. Geri vites devreye alındığında, kamera çalışarak görüntü renkli ekrana yansıtılıyor. Yüksek kontrastlı LCD ekranda ses sistemi, dış ortam sıcaklığı, zaman ve yakıt tüketimi ile ilgili bilgilere ulaşmak mümkün. Ayrıca arka koltuklarda oturanlar için de DVD opsiyonu bulunuyor.

  3 LİTRELİK MOTOR

  3.0 litrelik boxer motora sahip B9 Tribeca, 4200 d/d'de 297 Nm tork üreten motor maksimum gücü olan 245 beygiri ise 6600 d/d'de ortaya çıkarıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 9.7 saniyede tamamlayan 1910 kilogram ağırlığındaki Tribeca, 195 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Şehir dışında 100 kilometrelik bir mesafedi 9.5 litrelik yakıt tüketimine sahip olan aracın ortalama tüketim değeri ise 12.5 litre. Tribeca, ürettiği gücü 'sportshift' adındaki 5 ileri otomatik şanzımanla dört tekerleğe birden aktarıyor. Şanzımanın özelliklerine yokuş tırmanma-inme kontrolü ve viraj kontrolü özellikleri de eklenmiş. Ayrıca, şanzıman manuel modda da kullanılarak, aracın daha esnek bir yapıya kavuşup daha sportif sürüşlere imkan tanıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı