Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Triatlon İstanbul'un birincileri belli oldu

"Triatlon İstanbul 2014" Avrupa Kupası Elit erkeklerde Fransa'dan Duchampt, elit kadınlarda ise Rusya'dan Abrosimova birinci oldu

A.A
SON GÜNCELLEME

"Triatlon İstanbul 2014" Avrupa Kupası
Elit erkeklerde Fransa'dan Duchampt, elit kadınlarda ise Rusya'dan Abrosimova birinci oldu

Uluslararası Triatlon Birliği'nin (ITU) takviminde yer alan "Triatlon İstanbul 2014" Avrupa Kupası yarışlarında elit erkeklerde Fransa'dan Felix Duchampt, elit kadınlarda ise Rusya'dan Anastasia Abrosimova birinci oldu.Avrupa Kupası'nın bir ayağı olan Dragos sahilinde hazırlanan yarış alanında gerçekleştirilen şampiyonaya, Türkiye ile birlikte 18 ülkeden 26 erkek, 20 kadın sporcu katıldı.Sporcuların 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet sürme ve 5 kilometre koşu yaptığı organizasyonda, erkekler kategorisinin birincisi 59.57'lik derecesiyle Fransız sporcu Felix Duchampt oldu. Duchampt'ı 1.00.00'lık derecesiyle Ukrayna'dan Yegor Martynenko, 1.00.05'lik derecesiyle de ITU adına yarışan İsrailli sporcu Ron Darmon takip etti.

Bu kategoride Türk sporcular Ali Mutlu 23., Melih İlker Gücüyener 24. ve Ali Atlan da 25. sırada kendilerine yer buldu.Kadınlar kategorisinde ilk sırayı, 1.02.55'lik derecesiyle Rus sporcu Anastaisa Abrosimova elde etti. Abrosimova'nın ardından Ukrayna'dan Yuliya Yelistratova salise farkıyla ikinci, Kazakistan'dan Olga Yerofyeva da 1.03.00'lık zamanıyla üçüncü oldu.Türk sporculardan İpek Öztosun 11., Ceren Orhanlı 13., Ece Bakıcı 14., Berrak Irmak da 17. sırada kendilerine yer buldu.Yarışlarda dereceye giren sporculara düzenlenen törenle madalyaları verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz