Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Triatlon heyacanı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dev şampiyona için Alanya'da geri sayım başladı.

Uluslararası Triatlon Şampiyonası'nın son etabı yine Alanya'da yapılacak. 20 ülkeden bayan ve erkek 200 triatletin katılacağı 18 Ekim'deki organizasyon için ilçede bütün hazırlıklar şimdiden tamamlandı.

ÖLÜMÜNE YARIŞ

Alanya, dünyanın en büyük spor organizasyonların biri olarak kabul Uluslararası Triatlon Şampiyonası'nın bu yıl da son etabına evsahipliği yapacak. Yüzme, bisiklet ve atletizm sporunun bir arada yapıldığı, ‘‘Ölümüne yarış’’ olarak adlandırılan ve 12 etaptan oluşan 2000 Uluslararası Triatlon Şampiyonası'nın finali bu yıl 18 Ekim'de gerçekleştirilecek.

200 TRİATLET

Bu yıl 10'uncusu organize edilen şampiyonaya, 20 ülkeden bayan ve erkek 200 sporcu katılıyor. Yarışmanın startı yine İskele Meydanı'ndaki Kızılkule önünden verilecek. Bayan ve erkek triatletler ayrı gruplar halinde önce 1500 metre yüzecek. Daha sonra D-400 Karayolu'nda bisikletle 40 kilometre pedal çevirecek. Yarışma, 10 kilometrelik parkurdaki koşu ile sona erecek.

50 ÜLKEYE YAYIN

Triatlonu 150 yabancı TV ve gazete muhabiri izleyecek. Yaklaşık 6 saat sürecek yarışma, başta Eurosport olmak üzere hiç kesintisiz dünyanın 50'den fazla ülkesinde TV'lerden canlı olarak yayınlanacak. Gençler, büyükler, master 30/39 ve master artı 40 kategolerindeki triatlonun, sadece Alanya etabında dereceye girecek sporcular 12 bin dolar ödülü paylaşacak.

DÜNYA İZLİYOR

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı M.Ali Koçak, ilçede bütün hazırlıkların tamamladığını belirterek, ‘‘Dünyanın gözü, Sdney Olimpiyatları'ndan sonra bu kez Alanya'ya çevrilecek. Yani, 18 Ekim'de Alanya'yı 3 milyar insan TV'lerden izleyecek. Dev organizasyona bir kez daha evsahipliği yapmanın yanında ülkemizin tanıtımına yine katkıda bulunmuş olacağız’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz