TEKİRDAĞ HABERLERİ

Trepaş, Vatandaşları Telefon Dolandırıcılarına Karşı Uyardı:

IHA
14.09.2015 - 11:55Son Güncelleme : 14.09.2015 - 11:56

TREPAŞ, TELEFON DOLANDIRICILARINA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI

IHA

Trakya Elektrik Perakende Satış AŞ (TREPAŞ), vatandaşları Trakya Elektrik Dağıtım AŞ (TREDAŞ) ve TREPAŞ adını kullanarak müşterilerinin şahsi bilgilerini talep eden dolandırıcılara karşı uyardı.
TREPAŞ’tan yapılan açıklamada, son günlerde TREDAŞ ve TREPAŞ adını kullanarak telefonla müşterilerini arayıp indirimli elektrik satışı adı altında şahsi bilgileri talep eden kişilerin olduğu tespit edildiği belirtildi.
Arayan kişilerin, müşterilerin kimlik fotokopileri, imza sirküleri, tapu kayıtları, sanayi sicil belgeleri gibi evrakı kargo ile kendilerine göndermelerini veya kapıya gelecek kişiye teslim etmelerini söyleyerek, indirimli elektrik satış sözleşmesi adı altında belge imzalattığını belirten TREPAŞ yetkilileri, kurumun asla kargo ile müşteriden şahsi bilgi içeren belge talep etmediğini bildirdi.
TREPAŞ’tan yapılan açıklamada, "TREDAŞ veya TREPAŞ adını kullanarak müşterilerimizi kandıran kişi veya kişiler; PTT veya kargo şirketleri aracılığıyla müşterilerimize sözleşme adı altında evrak göndermekte, müşterilerimiz ise evrakı okumadan ve kontrol etmeden imzalamaktadır. İmzaladıkları belgeler sonucu müşterilerimiz fahiş tutarlı elektrik faturalarına, ceza ve ihtar yazılarına, haklarında icra işlemi başlatıldığı yönünde uyarı yazılarına maruz kalmaktadır. Müşterilerimizi, ilerde kendilerini sorumluluk altında bırakacak, yüklü elektrik faturaları ödemelerine sebep olacak bu tür korsan, kaçak ve sahtekar firmalarla muhatap olmamaya, imzaladıkları evrakı dikkatlice okumaya ve okuduktan sonra TREPAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezlerinden bilgi almaya, şüphelendikleri durumda Tüketici Hakları Hakem Heyeti ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu nezdinde işlem yapmaya davet ediyoruz. TREPAŞ, çağrı merkezi aracılığıyla müşterilerimizi aramakta, indirimli elektrik hakkında bilgi vermekte ancak asla kargo ile müşteriden şahsi bilgi içeren belge talep etmemektedir. TREPAŞ satış uzmanları müşterilerimizi adreslerinde ziyaret ederken Şirket Kimlik Kartını kullanmakta, indirimli elektrik satış sözleşmesi imzalarken asla müşterimizden kimlik, ehliyet, tapu gibi evrak fotokopisi almamaktadır. Müşterilerimizin indirimli elektrik alma hakkını kullanırken kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmemeleri için içeriğini bilmedikleri sözleşme adı altındaki evraka imza atmamaları, kargo veya posta yoluyla kimseye şahsi bilgilerini içeren resmi belgelerini göndermemeleri, şirketimizin adını kullanarak arayanların şirket çalışanımız olup olmadığını teyit etmeleri önem arz etmektedir. Her tür şikayet için 444 88 35 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir veya bilgi@trepas.com.tr adresine elektronik posta gönderebilirsiniz" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Trepaş, Vatandaşları Telefon Dolandırıcılarına Karşı Uyardı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 11 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trepaş, Vatandaşları Telefon Dolandırıcılarına Karşı Uyardı: haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı