Gündem Haberleri

  Tren vagonu raydan çıktı

  Hilmi DUYAR- Ramazan FİLİZ/BALIKESİR, (DHA)
  31.01.2011 - 10:37 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’İN Dursunbey İlçesi yakınlarında saat 04.00 sıralarında Bandırma’ya bor madeni taşıyan yük treninin vagonu raydan çıktı. Ankara- İzmir seferini yapan iki yolcu trenindeki 835 yolcu gidecekleri yere otobüslerle sevk edildi.

  Makinistler Ragıp Özdemir ve Mesut Güzel yönetimindeki 74006 sefer sayılı 20 vagondan oluşan yük treninin 7’nci vagonu, Gazellidere Köyü ile Mezitler Köyü arasında raydan çıktı. Demiryolunda kurtarma ve bakım çalışmaları yapılırken, iki saat arayla Ankara’dan İzmir’e gelen Karesi Ekspresi ve Mavi Tren, Dursunbey tren istasyonunda beklemeye alındı. Karesi Ekspresi’ndeki 470, Mavi Tren’deki 365 yolcu Dursunbey ve Kepsut’tan temin edilen 20 otobüs ve midibüslerle Balıkesir, Soma, Akhisar, Manisa ve İzmir’e gönderildi.

  Balıkesir Gar Müdürü Nevzat Ayaz, bin 600 ton yük taşıyan 20 katarlık trenin 7’nci vagonunun dingil bıraktığını, deray denilen olay nedeniyle raylarda bozulmalar olduğunu, yapılan çalışmalar sonucu aksaklığın giderildiğini ve seferlere başlandığını bildirdi.

  TREN YOLCULARINI İŞTE BÖYLE TAŞIDILAR / FOTO GALERİ

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı