Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tren seferlerinde aksama yok

  Hürriyet Haber
  05 Ocak 2002 - 18:01Son Güncelleme : 05 Ocak 2002 - 18:01

  TCDD 1. Bölge Müdürlüğü`nce,  elverişsiz hava koşullarına rağmen anahat yolcu ve banliyö trenlerinin aksama olmadan düzenli olarak çalıştırıldığı bildirildi. 

  Yapılan yazılı açıklamada, İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde son 2 gündür devam eden yoğun kar yağışının kara, hava ve denizyolları ulaşım sistemlerini olumsuz etkilediği belirtildi. 

  Açıklamada, şöyle denildi: "TCDD günlük olarak planladığı anahat yolcu trenleri ile banliyö trenlerini aksama olmadan, düzenli olarak çalıştırmıştır. Demiryollarınormal zamanlarda olduğu gibi bu olumsuz hava koşullarında da 24 saat tarifeli seferlerini yapmayı sürdürmekte ve tüm trenlerimiz çalıştırılmaktadır. Yurdumuzda bulunan Japonya Dışişleri Bakanı MakikoTanaka da, bu olumsuz hava koşullarında seferlerine düzenli devam edentrenlerimizi tercih etmiş ve bugün Ankara`dan İstanbul`a, Ankara Ekspresi ile gelmiştir."
   
  Açıklamada, doğanın şiddetini gösterdiği bugünlerde demiryolları ile güvenli seyahati tercih eden yolcuların yoğun taleplerinin, eksiksiz karşılanmaya çalışılacağı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı