KIRKLARELİ HABERLERİ

TREDAŞ'tan 'iş güvenliği' filmi

DHA
29.03.2017 - 12:49Son Güncelleme :
DHA

 

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli)(DHA)-TRAKYA Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), çalışanlarını iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirmek ve Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği kültürünü ve bilincinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla kısa film çalışması gerçekleştirdi.

Trakya Bölgesi'nde üç ilde, 20 bin kilometrekare alanda, yaklaşık 2 milyon kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti veren TREDAŞ, iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışanlarını eğitiyor. TREDAŞ, gerçekleştirdiği proje ile iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini farklı bir açıdan ele alarak, gerçekleştirdiği kısa film çalışmasıyla farkındalık yaratmayı amaçladı.TREDAŞ, hazırladığı iş sağlığı ve güvenliği filminde, hiçbir işin çalışan sağlığı ve güvenliğinden daha önemli olamayacağı, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ihmal ve göz yumma durumlarının çalışanın hayatına mal olabileceği ile ihmal ve dikkatsizlik sonucu çalışanların önemli kazalar yaşayabilecekleri bilgisi verildi.

Toplam 6 dakika 33 saniye süren film çalışması, sabah evinden işine giden bir TREDAŞ işçisinin iş yerinde yaşadığı diyalogları, iş güvenliği alanında yaptıklarını ve ihmal sonucu hayatını kaybetmesini içeriyor. İzleyenler tarafından büyük beğeni kazanan kısa film, 'Sevdiklerinizi gözü yaşlı bırakmak istemiyorsanız, iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini alın' sloganı ile sona eriyor.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden TREDAŞ'tan 'iş güvenliği' filmi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TREDAŞ'tan 'iş güvenliği' filmi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı