« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Travma

SAMET Aybaba, Bülent Uygun’dan sonra Bucaspor teknik direktörlüğünü kabul ettiğinde, neleri yapacağını, neleri değiştirebileceğini biliyor muydu?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

Bence hayır. Çünkü Bülent Hoca, kendi kafasına, felsefesine göre onlarca oyuncu almış, Bucaspor’u hedefe kendi kadrosuyla götürmek istemişti. Samet Aybaba, ligin devre arasında yaptığı transferlerle, gönderdiği ve aldığı futbolcularla Bucaspor’a bir takım ruhu aşılamış, genç-tecrübesiz futbolcularla korkmadan sonu ne olursa olsun kazanmak üzerine bir oyun felsefesini yansıtmaya başlamıştı. Bucaspor, küçük bütçeli İspanyol takımlarının Barcelona önüne çıktıklarında koyu bir defans anlayışını benimsemedi.  İspanyol teknik direktör Javier Clemente’nin deyimiyle “Otobüsü park ederek” tamamen savunmada kalmadı İzmir ekibi.
Değişen bir şey yok
Ligin ikinci yarısında evindeki iki maçta da galibiyet alan Bucaspor dün Bursaspor önünde tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Duran toptan yediği ilk gol, profesyonel lig takımına yakışmıyordu. Hücum bölgesinde Mendy, ilk yarıdaki ataklarında Sercan biraz daha etkili ve gol düşüncesinde olabilseler, Buca istediğini de alabilirdi. Türkiye Ligi’nin en geniş kadrolarından birine sahip Bursaspor’da değişen birşey yok. Altidore ve Sercan gibi iki golcüleri kadroda yoktu. Buna rağmen Miller gibi muhteşem bir golcüleri, geçen hafta yokluğunda koridora dönen Ali Tandoğan gibi bir sağ kanat oyuncuları, Ergic gibi profesyonelleri, Batalla gibi Türkiye Ligi’nin pek sevmediği çabuk bir adamları var. Ertuğrul Hoca’da yıldız çok, ama haftalardır söylediği, “Üst üste 2 yıl şampiyon olamayız”ın beyinlerdeki bir inanç travması var. Sonuçta, Bursaspor alması gereken bir maçı 3 puanla aldı. Yarışın içinde kaldı.

BEĞENDİM

Bucaspor’un ligde tutunma yolunda gösterdiği mücadeleyi.

BEĞENMEDİM

Sercan’ın tribünde olmak yerine Moskova’ya gitmesini...

DİKKAT

Türkiye’nin en geniş kadrosuna sahip Bursaspor, futboluyla negatif bir resim çiziyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.