Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Travesti baskını

  Hürriyet Haber
  16 Nisan 2001 - 00:00Son Güncelleme : 16 Nisan 2001 - 00:01


  Oğlu haraç vermeyince Bakan'ın evine saldırdılar

  Fikret Ünlü'nün oğlu Barış'tan 02.00 sıralarında 50 milyon lira isteyen, ancak alamayan travestiler kıyameti kopardılar. Polis müdahale edince, cep telefonlarıyla diğer arkadaşlarını da çağıran travestiler ellerindeki taş ve bira şişelerini eve fırlattılar. Olayda evin ve Barış Ünlü'nün otosunun camları kırıldı.

  Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün evi, önceki gece sabaha karşı travesti saldırısına uğradı. Saldırıda, Ünlü'nün evinen camı ile oğluna ait otomobilinin camı kırıldı. Saldırı sırasında, Kemal Derviş'in danışmanı olan Oya Ünlü'nün de eşiyle birlikte babasına ait evde olduğu bildirildi.

  Edinilen bilgiye göre, Fikret Ünlü'nün oğlu Barış, gece saat 02.00 sularında kendi kullandığı otomobiliyle Gaziosmanpaşa Uğur Mumcu Caddesi'ndeki evine geldi. Barış Ünlü otomobilinden indiği sırada yanına yaklaşan iki travesti, kendisinden 50 milyon lira istedi. Barış Ünlü parayı vermeyince, travestiler, ‘‘Parayı vermezsen seni rezil ederiz’’ dediler. Barış Ünlü istenilen parayı vermeyince de, bağırarak rezalet çıkardılar.

  CAMLAR KIRILDI

  Ünlü'nün evini bekleyen koruma polisi duruma müdahale etmek istedi. Polisin devreye girmesi üzerine iyice saldırganlaşan travestiler, ellerindeki bira şişelerini Barış Ünlü'nün otomobile fırlattılar. Bir travesti cep telefonuyla arkadaşlarını çağırdı. Birkaç dakika içinde, başka bir otomobille olay yerine gelen diğer travestiler hep birlikte ortalığı ayağa kaldırdı. Travestilerin attığı taş ve bira şişeleri Ünlü'nün evinin ve oğluna ait otomobilin camını kırdı. Ağıza alınmayacak küfürler edip tehditler savuran travestileri, ekip otusuyla gelen polisler bile yatıştırmakta zorlandı. Olay yerinden uzaklaşan travestiler daha sonra gözaltına alındı. Barış Ünlü ise Esat Karakolu'na gidip, ilk kez gördüğünü söylediği travestilerden şikayetçi oldu.

  SERBEST BIRAKILDILAR

  Olayla ilgili olarak Sahra Karadavut ile Sevda kod adlı Levent Ceylan adlı kişiler gözaltına alındı. Bu kişilerden birinin travesti, diğerinin transeksüel olduğu bildirildi. İfadeleri alındıktan sonra adliyeye sevkedilen bu kişiler serbest bırakıldı.

  Olay sırasında evdeydi

  Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in danışmanı olan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün kızı Oya Ünlü'nün de, eşiyle birlikte gece babasının evinde kaldığı öğrenildi. Önceki gün ekonomik programın açıklanması sırasında Kemal Derviş'le olan Oya Ünlü, gece eşiyle birlikte baba evine gitti. Vakit geç olunca da kendi evine dönmeyip, eşiyle baba evinde kaldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı