« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Transferler tutmadı

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın tercihleri Cisse, Higuain ve Diatta, ligde ve Avrupa'da hayal kırıklığı yarattı. Oysa genç hoca, Kallon, Legrottaglie, Yepes ve Nonda gibi starları beğenmemişti..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş transfer döneminin en hareketli takımı olarak dikkat çekmişti. Sabah gazetesinin haberine göre, transferde yaklaşık 50 milyon YTL (bu para 3 yıl içinde ödenecek) harcayan siyah-beyazlıların aldıkları oyuncular büyük hayal kırıklığı yarattı. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın seçimi olan Cisse, Diatta ve Higuain hem ligde hem de Avrupa maçlarındaki vasat görüntüleriyle Beşiktaş'a olumlu katkıda bulunamadılar. Yönetimin kendisine sunduğu Mohammed Kallon, Legrottaglie (Juventus), Yepes (PSG) ve Nonda (Roma) gibi kariyerli yıldızları veto eden Ertuğrul Sağlam'ı aldırdığı isimler ise mutlu edemedi. Legrottaglie'ye karşı alınan Diatta orta sınıf bir oyuncu görüntüsü verirken, G.Saray'ın tercih ettiği Nonda, Higuain'den çok daha iyi bir golcü olduğunu daha ilk maçlarında ortaya koydu.

FİYATLARI DA EL YAKTI!

Fenerbahçe'den alınan Rüştü ve Mehmet Yozgatlı kulübeden fazla çıkamazken, Ankaraspor'dan transfer edilen Hakan Arıkan yediği hatalı gollerle verimli olamadı. Kartal'ın yabancı transferindeki tek isabetli seçimi ise Tello'ydu. Bu arada Sağlam'ın tercihi Cisse, 2 milyon euroluk bonservis bedeli ile birlikte siyah-beyazlı kulübe 3 yılda 11 milyon 830 bin YTL'ye mal olarak, Beşiktaş'ın en pahalı futbolcusu oldu. Kartal son transferi Higuain için de 1 milyon 650 bin dolar para verdi. Öte yandan Kartal'ın diğer yabancıları Bobo ve Delgado da bir türlü istenilen seviyeye gelemedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler