« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Transferin gözdeleri

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Korkut Göze

Rüzgarın oğlu

Perez, ‘‘Artık pısırık ve silik futbolcuya ekmek yok. Her an oyunun içinde olmak gerekiyor. Bunun için de mutlaka savaşçı bir kimlik taşıyacaksın. Ben böyleyim...’’ diyor.

Ona Marsilya'da ‘‘Rüzgarın Oğlu’’ diyorlardı. Tekmeye kafa atacak kadar yürekli, her topa ve önünden geçen her rakibe saldıran agresif bir futbolcu.

Zaten, kendini ısırgan otu'na benzetmesi de bundan...

‘‘Birine yapıştım mı, ısırmadan bırakmam’’ diyor Perez. Oysa, hücum yönü daha ağır basar. Yani, önünde boş bir kulvar buldu mu, alır başını gider.

Maç seçmez... Perez için önemli bir karşılaşma ile sıradan bir oyun arasında hiç fark yoktur. Her ikisini de aynı disiplinle oynar.

‘‘Ben bu disiplini mahalle maçlarından aldım. Ölümüne oynardık’’ diyerek, hiç değişmediğini her fırsata tekrarlar.

PISIRIKLIK YOK

Zaten, mükemmel bir profesyoneldir Perez. Ancak, kendinin de pek beğenmediği bir huyu vardır. Belki de bu huyu beklenmedik haftalarda G.Saray'ı Perez'siz bırakacak. Geçen sezon 10 kez sarı kart gören Perez, ne yapsa hareketlerini kontrol altına alamıyor.

Her şeye karşın Perez'in söylediklerine kulak verirsek, belki eleştirilerde biraz daha insaflı davranabiliriz...

‘‘Dünya futbolu çok değişti. Artık, pısırık ve silik insanlar hemen dışlanıyor. Kurallar içinde kavga ederek doksan dakikayı tamamlamayan, agresif davranmayan futbolcu bu meslekten kolay kolay ekmek yiyemez. Her an oyunun içinde olmak gerekiyor. Sahada rakibe hiç boş alan bırakmayacaksın. Bunun için de mutlaka savaşçı bir kimlik taşıyacaksın... Ben böyleyim.’’

158 MAÇ OYNADI

Perez, 1973 Saint Chamond doğumlu. 1993-96 yılları arasında St.Etienne'de oynadı. 1996 sezonunda Bastia'ya gitti. Aralık 1998'de İngililtere'nin Blackburn Rowers takımına kiralandı. 1999'da geri döndü ve Marsilya'ya transferi gerçekleşti.

Fransa Ligi'nde 158 maç oynadı ve 15 gol attı. Ayrıca, 15 Avrupa Kupası maçında yer aldı. Perez, sağ kulvarın her yerinde oynar. Özellikle hareket halindeki toplara iyi vurur.

Sıcakkanlıdır Perez. Hemen dostluk kurar, kendini sevdirir. Boynundan hiç eksik etmediği madalyonundan manevi bir güç alır. G.Saray'a geldi, hiçbir sıkıntı çekmeden herkesle kaynaştı.

G.Saray ile tek idman yaptı ve çıkıp Grasshoppers maçında oynadı. Maçtan sonra Teknik Direktör Lucescu'nun sözleri, G.Saray'ın ne denli bir transfer yaptığının en açık belirgisiydi...

‘‘Her futbolcum iyi oynadı. En iyisi Perez'di...’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler