Futbol Transferin gerçekleşme olasılığı yüzde 50
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Transferin gerçekleşme olasılığı yüzde 50

YEREL HABERLER TRANSFERİN GERÇEKLEŞME OLASILIĞI YÜZDE 50

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve futbol komitesi üyesi Cengiz Zülfikaroğlu yaklaşık 20 gün önce Milano'ya gitmiş ve Inter'in Portekizli oyuncusu Ricardo Quaresma ile görüşmelerde bulunmuşlardı.

Quaresma'yı bonservisi ile almak için girişimlerde bulunan Siyah Beyazlı yönetim 20 gündür süren temaslardan net bir sonuç alamasa da, halka açık bir şirket olan Beşiktaş Kulübü bugün Portekizli oyuncu ile görüşüldüğünü borsaya bildirdi. Geçtiğimiz yıllarda adı Beşiktaş ile anılan bir futbolcu için borsaya "Görüşmelere başlanmıştır" şeklinde bildirim yapılması, futbolcunun Siyah Beyazlı takım ile kesin olarak anlaştığı anlamına geliyordu. Ancak Quaresma transferinde yapılan borsa bildiriminin böyle bir anlama gelmediği ve sadece halka açık bir şirket olan Beşiktaş'ın bu şekilde bir açıklama yapmak zorunda kaldığı öğrenlidi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı, Portekizli oyuncu için menajerler ve Inter kulübü ile görüşmelerin sürdüğünü yinelerken, iki taraf arasında varılan bir anlaşmanın veya netlik kazanan bir durumun olmadığını söyledi. Adalı ayrıca bu transferin gerçekleşme olasılığının ise bugün için yüzde elli olduğunu söyledi. Adalı şöyle konuştu:

"Bugün borsaya Ricardo Quaresma ile ilgili yaptığımız bildirim yanlış anlaşılmasın. Biz halka açık bir şirket olduğumuz için İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na yaptığımız faaliyetlyer ile ilgili duyurular yapmak zorundayız. Quaresma ile yaklaşık 20 gündür görüşme halindeyiz. Bu durumu borsaya bildirmeseydik ceza alabilirdik. Herşeyi kuralına uygun yapmak için borsaya bildirim yaptık. Ancak bu bildirim transferin bittiği anlamına gelmesin. Inter ve Quaresma ile görüşmelerimiz sürüyor. Bugün için transferin gerçekleşme olasılığını yüzde 50 olarak verebilirim. En son dün telefon ile İtalya'daki yetkililer ile görüştük ve görüşmeye devam edeceğiz. Çok fazla bu işin üstüne düşüp karşı tarafa koz vererek oyuncunun fiyatının artmasını istemiyoruz. Bu transferin ne zaman netlik kazanacağını da henüz söyleyemem. Biz Beşiktaş'ın en makul şartlarda bu transferi yapması için uğraşıyoruz. Önümüzdeki günlerde yaptığımız görüşmelerin sonucunu alırsak kamuoyuna son durumu açıklayarız."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle