Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Transferi veto edeceğim

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından FC Nürnberg'in teknik direkötörü Dieter Hecking, futbolcusu İlkay Gündoğan'ın başka bir takıma transfer olmasını veto edeceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hecking, Kicker dergisine verdiği röportajda, İlkay'ın gelecek sezon nerede oynayacağı konusunda bir soru işareti bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Ben onun için mücadele edeceğim. Transfer olmasını veto edeceğim. Kulübün maddi konuları ile sorumlu değilim. İlkay'ın takımdan ayrılma şansı yüzde 50” şeklinde konuştu.

“Takım İlkay'ın oynamadığı son 3 maçı kazandı. İlkay'a ihtiyacınız var mı?” şeklindeki bir soruya karşı Hecking, “Bu nasıl bir soru, İlkay sezon arasında mükemmel çalıştı. Benim için de onun yokluğunu bu şekilde telafi etmemiz biraz sürpriz oldu” ifadesini kullandı.

İlkay ile Real Madrid takımında oynayan Alman milli oyuncu Mesut'un karşılaştırılamayacağını belirten tecrübeli teknik adam, İlkay'ın da yaratıcı bir oyuncu olduğunu ancak bunun yanı sıra agresif bir oyun tarzı ile oynadığını, bundan dolayı da İlkay'ın forvetlerin arkasında oynamasıyla çok daha güçlü olduğunu kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz