« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Transferde Suriye kriteri!

Her taraftar takımının peş peşe bomba transferlerler patlatmasını istiyor ancak komşumuz Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle yabancılar gelmekten çekiniyor. Geçen sezon Fenerbahçe’ye yapılan silahlı saldırı negatif etki yaratıyor.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

TARAFTARLAR tuttukları takımlarından bir an önce yıldız transferi yapmasını bekliyor. Ancak kulüplerin işi hiç de kolay değil. Sorun sadece para pul değil çünkü. Hem ülkemizde futbolda yaşanan şiddet hem de komşumuz Suriye’deki iç savaş Türk kulüplerinin yapacağı transferleri etkiliyor. Fenerbahçe’den ayrılan Bekir İrtegün, TRT Spor’a yaptığı açıklamada sarı lacivertlilere Rize’de yapılan saldırının yabancı oyuncuları çok etkilediğini söyledi. Elbette bunun henüz bu ülkeye gelmeyen yabancılara da bir etkisi oluyor. Nitekim, teklif götürülen bir çok oyuncu Türkiye’ye gelmekte eskiye göre daha çok nazlanmaya başladı.

Adının açıklanmasını isteyen bir kulüp yöneticisi transferde yaşanan güçlükleri şöyle özetliyor:

HARİTADAN BAKIP SORUYORLAR

1-Gidin Avrupa’ya, bir de oradan Türkiye’ye bakın. Ülkemizin hemen altında bir savaş olduğunu söylüyorlar. Oyuncu tek tek hangi illere deplasmanlara gideceğini sorup öğreniyor. Örneğin Gaziantep’i gösterip, “Savaş hemen alt tarafta, biz burada mı oynayacağız” diyor.

2-İnternette haberleri okuyup “Gerçekten taş atma var mı Türkiye’de” diye soruyorlar. Şimzi biz kalkıp “Yok” mu diyelim, ama ne yazık ki var. Kaldı ki yok desek de inanmıyorlar ki.. Çarşaf çarşaf fotoğraflar serili önlerinde.

3-Herşeye rağmen ikna etseniz de yeterli olmuyor. “Gelip kenti göreceğim” diyorlar. Eşleri ve çocuklarıyla gelerek, kentin havasını soluyorlar. Beğenirlerse ne ala… Eskiden transferler para ile çözülürdü belki ama şimdi bir de Suriye kriteri girdi devreye.

4-Taş dedim fakat Fenerbahçe’yi unutmayın. Fenerbahçe takım otobüsü Rize’de silahlı saldırıya uğradı. Galatasaray’a gelecek olan da, Beşiktaş ile görüşen de bu saldırıyı soruyor. Hele Fenerbahçe’ye daha çok yöneltiliyor bu soru.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler