« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Transferde hata yaptık

Haldun Üstünel, “Teknik olarak üst düzey bir takım kurduk. Böyle takımlar Türkiye’de iş yapmıyor. Çünkü bizde sert futbol oynanıyor” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SEZON başı ve devre arasında birçok yıldızı Galatasaraylı yaptığı için adı “Sihirbaz yönetici”ye çıkan Haldun Üstünel, bu sezon takımı kurarken hata yaptıklarını söyledi. Kanaltürk’teki Telegol programına açıklamalarda bulunan sarı kırmızılı yönetici, Dos Santos’un bonservisini almayacaklarını belirtirken, teknik ve bireysel becerileri yüksek futbolculardan oluşan üst düzey bir takımın Türkiye’de iş yapmadığını söyledi. Üstünel’in ilginç açıklamaları şöyle:
- Elano’ya Dünya Kupası sonrası teklif gelirse bunu değerlendirebiliriz. Baros ve Neill kesin olarak kalacak. Diğer yabancılar gidebilir.
-  Transferde hata yaptık. Çok teknik ve bireysel becerileri yüksek, teknik olarak üst düzey bir takım kurduk. Ne yazık ki böyle takımlar Türkiye’de iş yapmıyor. Çünkü bizde sert futbol oynanıyor.
-  Lig bitiminde Rijkaard ile oturup yardımcı konusunu konuşacağız. Eğer kabul ederse yanına bir Türk antrenör atayacağız.
-  Beşiktaş’tan Hakan’ı ve Serdar’ı alabiliriz. Bu konudaki tüm görüşmeleri Adnan Sezgin yönetiyor. Menajerleri ile görüşüldü.
-  Servet burada mutsuz. Ancak bu teknik bir konu. Servet hakkındaki son kararı da hocamız verecek.
-  Biz kaptanımız Arda’ya asla laf gelsin istemeyiz. Asla da böyle bir işin içinde olmayız. Arda aleyhine bağırtacak basit adam değiliz.

Rijkaard kalacak

Rijkaard kesin olarak G.Saray’da kalıyor. Önümüzdeki yıl herkes görecek çok başarılı olacak. Bunların konuşulmasını bile anlamıyorum. Rijkaard’ın G.Saray’dan ayrılması söz konusu bile olamaz.


Bunları da Beğenebilirsiniz