« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Transferde boşa harcanacak paramız yok"

Beşiktaşlı yönetici Ahmet Kavalcı, “Transferde boşa harcanacak paramız yok” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kavalcı, siyah-beyazlı ekibin Avusturya'nın Bad Kleinkirchheim kasabasında devam eden hazırlık kampında, yaptığı açıklamada, kampın her geçen gün daha iyi gittiğini, bundan teknik ekip ve yönetim olarak memnuniyet duyduklarını söyledi.

Yapacakları transferleri kampa yetiştirmeye çalıştıklarını dile getiren Kavalcı, “Hocamız çok aceleye gerek olmadığını ve eylül ayının 21'ine kadar zamanımız olduğunu söyledi. Fakat biz bir kaleci ve stoperi kampa yetiştirmeye çalışıyoruz. En kısa zamanda bunu halledeceğiz” diye konuştu.

Kavalcı, şöyle devam etti: “Bugüne kadar yapılan transferlere hep karşı çıktık. Bu transferlerin araştırılmadan, takip edilmeden yapılmasını eleştirdik. Artık ekibimiz var, onları görevlendiriyoruz. Transferlerde nokta atışı yapmaya çalışıyoruz. Boşa harcanacak paramız yok. Gençlerimiz var, bundan dolayı aceleye gerek yok. Hocamız altyapıdan çok sayıda futbolcu getirdi. Bu oyunculardan memnunuz. İlk defa bir kampa 12 genç oyuncu ile geldik. 30 yıl sonra takıma kolej havası katmaya çalışıyoruz.”

“Fernandes, Beşiktaş'ı sevdiğini söyledi”

Ahmet Kavalcı, Manuel Fernades'in takımda kalıp kalmayacağı yönündeki soruya, Fernades'in teknik direktör Samet Aybaba'ya, takımdaki havadan çok etkilendiğini ve Beşiktaş'ı sevdiğini ifade ettiğini belirterek, yıldız futbolcunun takımda oynamak istediğini dile getirdiğini kaydetti.

Öte yandan Beşiktaş, çalışmalarını akşam antrenmanıyla sürdürdü.

Teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde yapılan idmanda kondisyon ve taktik çalışması gerçekleştirildi.

Basına açık yapılan ve 1,5 saat süren çalışmaya, tedavisine devam edilen Fernandes katılmazken, çift kale maçta Muhammed Demirci, Burak Kaplan ve Kadir Arı attıkları gollerle, Ümit Karaal ise yaptığı ortalarla alkış aldı.
Manuel Fernandes'in sağ kasığına detaylı MR çekildiği ve kasık adalesinde “Osteidis Pubis” bulgusuna rastlanmadığı açıklandı. Fernandes'in fizik tedavisine devam edileceği belirtildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz