« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Transfer sözünü aldılar

İspanya La Liga takımlarından Real Madrid, Galli yıldız Gareth Bale'i ara transfer döneminde transfer edebilmek için Tottenham'dan söz aldı. Transferin 45 milyon euroya mal olması bekleniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İspanya La Liga takımlarından Real Madrid'in Tottenham'ın genç yıldızı Gareth Bale için 45 milyon euroyu gözden çıkardığı ve oyuncunun transferini ara transfer döneminde kesin olarak sonlandıracağı haberleri hem İngiliz hem de İspanyol basınının gündemine oturdu.

Transfer döneminin son günlerinde Modric ve Essien'i kadrosuna katan Real Madrid, Garaeth Bale için Tottenham'a 40 milyon euro civarında bir teklif yaptı ancak bu teklif Spurs tarafından geri çevrildi.

Barcelona, Real Madrid ve Manchester United yetenekli oyuncu ile ilgilenen en ciddi kulüpler ama Luka Modric transferiyle Tottenham ve Real Madrid arasında bir birlik anlaşması yapılmış olması, Bale transferinde Madrid ekibini avantajlı konuma getiriyor.

Modric'in transferi sonrası yapılan açıklamada, bu ortaklığın oyuncular, antrenörler, çalışma teknikleri ve ticari ilişkileri kapsadığı açıklanmıştı. Bu sayede eğer Tottenham oyuncusunu satmak isterse veya Bale ayrılmak isterse öncelik hakkı Real Madrid'de olacak.

Tottenham'ın Bale için isteyeceği ücretin 45 milyon euro civarında olacağı tahmin ediliyor ve ayrıca olası bir transferde Real Madrid'den bir oyuncuyu da isteme hakkına sahip olacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz