Spor Transfer Kartal'ı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Transfer Kartal'ı

YEREL HABERLER TRANSFER KARTAL'I


<ı>Sıddık TURGUT

Kaleciler hariç kadroda köklü değişiklikler yapan Beşiktaş'ın yeni sezonda göstereceği performans merak konusu. Yeni transferler kimine göre yararlı, kimine göre de tam bir kapalı kutu...

BÜYÜK REVİZYON

Geçtiğimiz sezonu tarihinin en fazla golünü (48) yiyerek hayal kırıklığı ile kapatan ve 17 yıl sonra Avrupa Kupaları'nın dışında kalan Beşiktaş, transferde fırtına gibi. Kaleciler hariç kadrosunda köklü değişiklikler yapan Daum'un isteği doğrultusunda yönetim, şimdiye kadar 8 yeni oyuncuya imza attırırken, transferlerin devamının geleceğini söylüyor.

YENİ UMUTLAR

Baya, Veit, Stavrum, N'Gotty, Tamer, İlhan, Tümer, Ahmet Yıldırım ve Mehmet Aksu Kartal'ın yeni umutları. Bu oyuncular, Karhan, Münch, Ali Eren, Fazlı ve gözden çıkarılan Pascal Nouma ile futbolu bırakan Şifo Mehmet'in yerlerini doldurabilecek mi? Bunu şimdiden kestirmek güç. Cevabını ancak lig başlayınca bulacağız.

DAUM FAKTÖRÜ

Shorunmu'nun dışındaki yabancılarını yenileyen, ihtiyaç duyulan bölgeleri yerli oyuncularla takviye eden Beşiktaş'ın yeni transferleri kimine göre faydalı, kimine göre ise tam bir kapalı kutu. Her şeye rağmen siyah beyazlı taraftarlar umutlu. Çünkü 1995 yılında son kez şampiyon olduklarında takımın başında yine Daum vardı.

Uzmanlar ne diyor

Vedat Okyar: Kafasındaki oyuncular

Daum, benim akıl ikizim. Futbol kafasına saygım var. Beşiktaş'ın kılık kıyafetini değiştiriyor. Kaleciler hariç hemen hemen yepyeni bir yapılanma içinde. Yeni yabancılar büyük bir vitrinin oyuncuları değil. Ama inanıyorum, kafasındaki kurgunun oyuncuları. Yeni sezon için Beşiktaş iyi bir 10 kişiyi biraraya getirirse kendi bünyesinden en iyi 11. oyuncuyu bulur.

Korkut Göze: Sahada bir görelim

Beşiktaş sahaya çıkmadan, birkaç maçını izlemeden varsayımlara sarılmak pek sağlıklı olamaz. yerli transferlerin takıma uyumu çok önemli. Geçen sezon bu konudaki sıkıntıları gördük ve yaşadık. Yabancılara gelince, onların yanında Pascal'ı da görmek isterdim. Tabii, adam gibi bir Pascal'dan söz ediyorum.

Haşmet Babaoğlu: Yerleri dolmaz

Beşiktaş'ın transferlerini futbol açısından değerlendirecek olursak, Münch, Karhan ve Nouma'yı kaybeden bir takımın yerine aldığı yabancıları olumlu görmek zor olabilir. Kısacası, bu adamların yeri kolay doldurulamaz. Ama konu para ise, Beşiktaş az para ile düşündüğü transferleri yavaş yavaş yapıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle