« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Transfer haberlerine alıştım

Bursaspor'un golcü oyuncusu Sercan Yıldırım, takım olarak yıllardır beklenen ve özlenen Bursaspor'u yaratmaya çalıştıklarını söyledi, "Gaziantepspor, telafi maçımız olacak" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yeşil beyazlı takımın 2 oyuncusu Sercan Yıldırım'la İvan Ergiç, Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sercan Yıldırım, hedeflerinin UEFA Kupası olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Takımın gidişatı çok iyi, bunu herkes görüyor. İyi yoldayız. İnişli ve çıkışlı dönemler de oluyor. Ancak, yenmeye alışmışız. Geçen hafta yenildik, ama biz her maça yenmek için çıkıyoruz. Gaziantepspor maçı da zorlu bir deplasman. Gaziantep deplasmanını kayıpsız geçerek puantajda üzerimizde bulunan takımları geçmeye çalışacağız. Çok çalışıyor, kazanıyoruz. Ligdeki konumumuz da bunun göstergesi."

"HEDEFİM 15 GOL"

Şanssız bir sakatlık dönemi geçirdiğini de hatırlatan Sercan Yıldırım, "Ancak bu durum, beni hedefimden saptırmadı. Kendime bu sezon 15 gol atmayı hedefledim. Bu yolda çok çalışıyorum" diye konuştu.

Gaziantepspor'un 2 hafta üst üste kazandığını, bu nedenle sahaya moralle çıkacağını hatırlatan Sercan Yıldırım, "Rakibimizin ileri uçtaki oyuncuları gerçekten çok etkili. Oğulcan olsun, Beta olsun, çok etkili. Ancak biz takım olarak çok iyiyiz. Maç zorlu geçecek ama, inanıyorum ki kazanan taraf olacağız" dedi.

"GALATASARAY MAÇI ÖNCESİ TRANSFER HABERİM ÇIKABİLİR"

Hakkında çıkan transfer haberlerine alıştığını da vurgulayan Sercan Yıldırım, bu konuda şunları söyledi:

"Transfer haberlerine ben, ailem ve çevremdeki herkes alıştı. Normal yaşantımda bile transferle ilgili sorular soruluyor. Bu sorulardan sıkılıyorum. Bursaspor'la 2012 yılına kadar sözleşmem var. Galatasaray maçı öncesi yine benimle ilgili transfer haberleri çıkabilir. Kötü performans sergilediğimde de çıkabilir. Transferim konusunda tek yetkili de başkanımız İbrahim Yazıcı'dır."

ERGİÇ:"TAKIM ÇOK İYİ"

Yeşil beyazlı takımda çok mutlu olduğunu belirten İvan Ergiç ise ligdeki 12 haftalık periyodu değerlendirdi. Bursaspor'un çok iyi bir yerde olduğunu vurgulayan İvan Ergiç, şöyle devam etti:

"Son hafta, hatalardan dolayı mağlup olduk. Ama 12 haftayı değerlendirirsem, takım çok iyi. İstediğimiz yerdeyiz. Takım oyunu oynadığımız için daha iyi yerlere gelmeyi hedefliyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıp takımı iyi yere getirmeyi çalışacağız. Benim açımdan geldiğim yerle kıyaslarsam buradaki futbol daha yüksek düzeyde. Çok iyi takımlar ve futbolcular var. Ligde tüm takımlar, birbirine çok yakın. Kim kimi yenecek, her hafta değişiyor. Taraftarların futbola olan ilgili de çok yüksek. Türkiye futbol açısından yüksek yerlere gelecek durumda."

Gaziantepspor maçının zor geçeceğini de kaydeden İvan Ergiç, "Son 2 haftada 5 puan kaybettik. Maçta iyi başlangıç yaparsak, sahadan galibiyetle ayrılırız" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz