KIRKLARELİ HABERLERİ

Trakya’ya özgü değerler sergilendi

DHA
31.03.2017 - 11:43Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Travelexpo Ankara 2017, ATO Congresium’da yapıldı. Fuarda Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’ne özgü değerler sergilendi.
Türkiye‘den 42 ilin yanı sıra 7 ülkeden de katılımın olduğu fuar, 4 gün sürdü. Fuara Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda katılan Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illeri Trakya’ya özgü değerleri sergileme imkânı buldu. İran ve Kıbrıslı turizmcilerin onur konuğu, Diyarbakır’ın ise kardeş şehir olarak temsil edildi.  Fuarda Ankara ve çevresi başta olmak üzere, tüm Türkiye’nin turizm ürünlerinin tanıtım ve pazarlanması yapıldı. Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD)’nin ana sponsor olarak görev aldığı Travel Expo Ankara’da; sektör temsilcileri, on binlerce tüketiciyle aynı platformda buluşma imkanı buldu.
Fuara Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri katıldı. Fuar açılışında hazır bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya’nın turizmdeki hedeflerini gerçekleştirmek için Ankara pazarına da ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Şahin şunları söyledi:” Bizim öncelikli hedef pazarımız İstanbul, sonrakiler ise Ankara, İzmir ve diğer büyükşehirlerimizdir. Travelexpo Fuarı ikinci kez katıldığımız bir fuardır. Bu yıl geçen yıla göre daha hareketli geçti. Burada bazı tur firmaları ile temas etme fırsatımız oldu. Onlara Kırklareli merkezli çalıştığımız Eko Turizm Projesi ve oluşturulan tur paketleri hakkında bilgiler verdik. Önümüzdeki ay da arkadaşlarımız bu tur paketlerinin tanıtımı konusunda Ankara ve İzmir’de turizm acenteleri ile bir araya gelecekler. Burada Edirne standımızda Edirne’ye özgü Edirnekâri sanatını, Mis Sabunu sanatını, kıspetçiliği, ipek böceği kozası işlemesini ve talika yapımını anlattık. Tekirdağ’da ise Şarköy’ün zeytin ve zeytinyağını, Karacakılavuz dokumalarını, peynir helvasını, Kırklareli’de de Hardaliye, boza ve beyaz peynirimizi tanıttık. Trakya’da öne çıkan el sanatlarımızı ve bölgemize özgü tatlarımızı her platformda anlatmaya devam edeceğiz.”
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Trakya’ya özgü değerler sergilendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya’ya özgü değerler sergilendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı